Dziadek znalazł 95 000 dolarów, które ukryła przed nim jego żona. Ale kiedy dowiedział się, skąd pochodzą, był zdumiony.

Byli małżeństwem przez ponad 60 lat. Mieli wszystko po równo. Mogli sobie powiedzieć wszystko.

Nie mieli przed sobą żadnych tajemnic, poza jedną. Stara kobieta schowała pudełko po butach na najdalszym kołku w szafie.

Wcześniej ostrzegała męża, aby nie próbował jej otwierać i nie zadawał żadnych pytań na jej temat.

Przez wiele lat nie myślał o tym pudełku, ale pewnego dnia zachorowała kobieta, a lekarz nie dał pocieszającej prognozy.

Mężczyzna zaczął układać rzeczy w określonej kolejności, a biorąc pudełko, przyniósł je żonie. Stara kobieta postanowiła wreszcie wyjawić sekret, który skrywała przez tyle lat.

Po otwarciu pudełka okazało się, że dwie połączone lalki na drutach i stos 95 000 $ w gotówce. Jego zdziwienie nie znało granic, zaczął krzyczeć na całe gardło…

„Kiedy byliśmy małżeństwem”, powiedziała kobieta, „babcia opowiedziała mi o tajemnicach szczęśliwego małżeństwa, jego sekretem jest brak bezowocnych nieporozumień”.

Powiedziała, że kiedy będę zła na męża, będę musiała przestać mówić i po prostu zrobić na drutach lalkę.

Dziadek był tak wzruszony, że ledwo powstrzymywał łzy. W pudełku były tylko dwie drogocenne lalki, co potwierdziło, że przez wszystkie lata ich wspólnego życia tylko dwa razy była na niego zła. Nie znalazł dla siebie miejsca ze szczęścia….

Kochanie, powiedział, zrozumiałem, dlaczego w pudełku były dwie lalki, ale jak wytłumaczyć te wszystkie pieniądze? Skąd to wszystko masz?

To… – odpowiedziała – to pieniądze, które zebrałam ze sprzedaży innych lalek.