Starsza kobieta poprosiła pielęgniarkę o obcięcie paznokci i usłyszała w odpowiedzi piękne słowa, które głęboko ją poruszyły

Starsze osoby są wrażliwe, delikatne i bezbronni. Podobnie jak w młodości, pragną dobra, ale czasem nie potrafią o tym powiedzieć, a czasem nie stać ich na to. Czasem wystarczy niewiele, aby osoba starsza uśmiechnęła się. Ta historia doskonale ukazuje wewnętrzny świat starszych ludzi, a klucze do ich dusz warto odbierać subtelnie i ostrożnie.

Brendalyn May Porter pracuje jako pielęgniarka w domu opieki. Wielu emerytów jest bardzo skromnych i korzysta z usług tylko w ostateczności. Jednym z nich był nowy pacjent, który poprosił Brendalyn, aby obcięła mu paznokcie. Gdy dziewczyna zaproponowała, że ​​pokryje paznokcie lakierem, pacjentka odmówiła.

Kobieta wstydziła się swoich dłoni i powiedziała: “Moje dłonie są nieatrakcyjne, nie chcę na nie zwracać uwagi”. Jej ręce, pokryte plamami pigmentacyjnymi i fałdami skórnymi związanymi z wiekiem, nie były oczywiście młode, ale w ostateczności zgodziłaby się na przezroczysty lakier.

Porter starannie dobierała słowa i powiedziała do niej: “Twoje ręce są piękne. Opowiadają historię twojego życia. Opowiadają o miłości, trosce i przygodzie. Te ręce dotknęły bliskich i wielu chciałoby, żeby dotknęły ich ponownie”.

Jej ciepłe słowa bardzo poruszyły starszą kobietę, która zdecydowała się na różowy lakier. Wpis Brendalyn na jej stronie spotkał się z odzewem w wielu sercach. Ludzie przesyłali zdjęcia dłoni swoich ulubionych kobiet w przyzwoitym wieku, z manicure lub bez – i wszystkie były piękne. To przypomina nam, że piękno tkwi w historii i doświadczeniach każdej osoby, niezależnie od wieku czy wyglądu.