10 faktów z życia, których dowiedziałem się za późno – ostrzeżenie dla trzydziestolatków

10 faktów z życia, których dowiedziałem się za późno. Ostrzegam 30-latków.

1. Większość naszego życia spędzamy na dążeniu do fałszywych celów i czczeniu fałszywych ideałów. Kiedy zrozumiesz to, zaczniesz naprawdę żyć.

2. Nie będziesz w stanie zadowolić wszystkich, zawsze. Zacznij od siebie i swoich bliskich, inni są już zajęci sobą.

3. Walka ze starością jest jak próba złapania wiatru. Naucz się cieszyć tym, co masz. Twoje ciało się zmienia, ale zawsze tak było. Nie trać czasu na próby odwrócenia tego faktu, zamiast tego zmień swoje nastawienie i znajdź piękno na każdym etapie życia.

4. Nikt nie jest doskonały i nikt nie jest naprawdę zadowolony ze swojego losu. Kiedy to sobie uświadomisz, uwolnisz się od porównań i osądów. To naprawdę uwalnia.

5. Nikt nie widzi, co robisz dobrze, ale wszyscy widzą, co robisz źle. Kiedy to zrozumiesz, skupisz się tylko na swoich powodach i zaczniesz cieszyć się życiem o wiele bardziej.

6. Prawdopodobnie będziesz żałować, ile lat spędziłeś na samokrytyce, ale im szybciej zaakceptujesz siebie, tym lepiej. Twoje ciało jest niesamowite i ważne, ale cię nie definiuje.

7. Twoje zdrowie jest ważne, ale stres, strach i niepokój są o wiele bardziej destrukcyjne niż jakiekolwiek pyszne jedzenie lub napój, z którego zrezygnujesz. Szczęście i spokój to najlepsze lekarstwa.

8. Kto cię zapamięta i dlaczego jest ważnym aspektem starzenia się. Twoja miłość i mądrość będą żyły znacznie dłużej niż jakakolwiek materialna rzecz, którą stworzysz. Nawet twoje prawnuki usłyszą twoje historie.

9. Jesteśmy tu tylko na chwilę, ale jeśli idziesz pod prąd, może to być nie lada wyzwanie. Życie nie jest walką, ale przygodą.

10. Zawsze pij dobrego szampana i używaj tego, co zaoszczędziłbyś na “ciemny dzień”. Jutro nie jest nikomu gwarantowane. Dzisiaj jest prezent, dlatego nazywamy go teraźniejszością. Jedz, pij i bądź szczęśliwy.

Korzystaj z tych mądrości, zanim zestarzej się!