101-letnia kobieta zdradziła sekret swojej długowieczności

W młodości uprawiała sport, strzelała z łuku, przeżyła Wielki Kryzys i śmierć ukochanego męża. Niedawno skończyła 101 lat – i w końcu zdradziła sekret swojej długowieczności.

Z okazji jej 101. urodzin zebrała się cała liczna rodzina: dzieci, wnuki, prawnuki i prawnuki. Eunice Modlin, mieszkanka stanu Indiana w USA, z radością przyjmowała gości. W swoim wieku czuje się dobrze i nadal jest optymistką.

“W ciągu całego życia przestrzegała diety, nigdy nie przytyła, jadła dużo warzyw, nie piła alkoholu i nie paliła” – powiedziała wnuczka Tammy Maudlin Gentry.

Ale Yunis uważa, że ​​jej głównym sekretem jest daleki od nieskazitelnie zdrowego stylu życia. Dwie tabliczki gorzkiej czekolady dziennie – to pomogło jej żyć przez ponad sto lat.

“Nie zawsze dostajesz to, czego chcesz, ale zawsze dostajesz to, czego potrzebujesz” – Eunice żyła tak długo, kierując się swoim głównym mottem. Zawsze pozostawała optymistką, nawet gdy kraj pogrążył się w Wielkim Kryzysie.

Być może atletyczny charakter Yunisa odegrał ważną rolę. W młodości trenowała strzelanie z łuku, a jej mąż robił to dla niej. Razem podróżowali po całym kraju, aby Eunice mogła brać udział w zawodach. Kiedyś nawet trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako strzelec, który wysłał strzałę na największą odległość.

“Mój dziadek zmarł w 1991 roku, ale wiem, że moja babcia nadal go kocha” – mówi Tammy Maudlin.

Wydaje się, że w tej rodzinie panuje długowieczność. Rok temu jej 99-letni brat przyjechał z Teksasu, aby świętować 100. urodziny Eunice.

Sama w wieku 101 lat ma jedynie problemy ze wzrokiem i równowagą. Ale to nie przeszkadza jej w regularnym chodzeniu do kościoła i patrzeniu w przyszłość z ciągłym optymizmem.