Jak mężowie niszczą swoje żony

Często zastanawiamy się, dlaczego rodziny się rozpadają, skoro podczas ślubu dwie osoby deklarują miłość i chęć uszczęśliwienia siebie nawzajem. Jednak miłości nie można zapisać do butelki i zatkać korkiem, aby nigdy się nie zmieniła. W przypadku rozwodów oboje są winni, ale chcę poruszyć temat, jak mężczyźni niszczą swoje małżeństwa i zabijają swoje żony.

Brak uwagi

Dla kobiety uwaga to powietrze, pożywienie. Nawet jeśli mężczyzna ma ciężki dzień, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przytulić swoją żonę i po prostu być tam dla niej. Jeśli mężczyzna nie ma siły powiedzieć swojej żonie, jak piękna jest dla niego i jak bardzo ją kocha, to żona może odnieść wrażenie, że nie jest dla niego ważna. Brak działań, które wyrażają miłość, może zabić małżeństwo.

Brak pochwał

Kobiety często chwalą mężczyzn, ale też same potrzebują pochwał. Mogą być za pyszne klopsiki, za to, że udało się przemycić dziecko ze szkoły muzycznej na godziny szczytu, za to, że są mądre, kochające, dobre w łóżku lub po prostu cudowne jako żony.

Brak romansu

Początki związku są pełne romansu: kwiaty, gitarowe piosenki, małe niespodzianki czekające na wejściu. Jedna anegdota opowiada o dziadku i babci, którzy postanowili przypomnieć sobie swoją pierwszą randkę i spotkać się po latach. Dziadek ubrał się, zerwał kwiat, czekał godzinami, ale babcia nie przyszła. Kobiety potrzebują romantycznych gestów, które dodają energii i sprawiają, że związek kwitnie. Nie pozwól, aby rutyna pochłonęła was za kilka, kilkanaście czy trzydzieści lat.

Zbyt duża krytyka

Krytyka może być konstruktywna lub destrukcyjna. Nawet duża ilość uczciwej krytyki może mieć druzgocący wpływ na kobietę. Na początku związku mężczyzna nie był być może aż tak przywiązany do swojej partnerki, ale krytyka zniszczy jej poczucie własnej wartości i zmieni mężczyznę w tyrana.

Porównanie

Powiem szczerze, czy chciałbyś, żeby twoja żona zaczęła cię porównywać do innych mężczyzn? Powiedziałaby, że jej szef ma lepszą sylwetkę, a jej sąsiad Kostya jest wspaniały we wszystkich dziedzinach, w przeciwieństwie do ciebie. Myślę, że nie byłbyś z tego zadowolony. Kiedy porównujesz swoją żonę do innych kobiet, mówisz: „Wyraźnie nie jesteś tak dobra jak one. Lubię je bardziej niż ciebie”. To może tylko zaszkodzić twojej miłości, rodzinie i związkowi. Może nie powiedziałeś tego celowo, ale może to cię bardzo zranić na całe życie.

A co najważniejsze! Miłość to strach przed zadaniem krzywdy, powiedzeniem złego słowa i upokorzeniem bliskiej osoby. Jeśli stworzenie rodziny nie wynika z miłości, to po co w ogóle to wszystko?