Jak rozciągnąć wąskie buty: 5 dobrych wskazówek od szewca

Buty to jedna z najważniejszych części garderoby, zwłaszcza że bez nich ciężko jest przemieszczać się po ulicach. Pewnie każda kobieta ma w swojej szafie parę pięknych butów, które idealnie pasują do ulubionej bluzki, ale ich założenie na stopę to prawdziwe wyzwanie, a chodzenie w nich jest udręką.

Jednak nie ma potrzeby wyrzucania nowych butów czy sprzedawania ich komuś, kto ma mniejszą stopę. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak rozciągnąć nawet najmniejsze buty! Istnieje kilka sposobów.

Przede wszystkim, należy zamoczyć wewnętrzną część butów w alkoholu lub w skrajnych przypadkach wódce. Następnie załóż buty i pozostań w nich przez co najmniej godzinę. Oczywiście będzie to niekomfortowe, a Twoje stopy będą brzydko pachnieć, ale dzięki temu najtwardsze części butów staną się bardziej miękkie i giętkie.

Innym sposobem są ciepłe skarpetki oraz suszarka do włosów. Załóż grube skarpetki, włóż na siłę stopy do butów, podłącz suszarkę do włosów i dmuchaj gorącym powietrzem na buty przez 10-15 minut. Mimo że będzie Ci gorąco, to dla pięknych butów warto przecierpieć takie męki, prawda?

Jeśli Twoje buty są ze skóry, możesz spróbować przetrzeć je kółkiem i pozostawić na kilka godzin. Następnie dokładnie wytrzyj olej, aby nie pozostały na nich smugi i tłuste plamy!

Innym sposobem są zwykłe świeczki, a dokładniej ich główna substancja, czyli parafina. Natrzyj wnętrze butów parafiną i zostaw na całą noc, najlepiej na balkonie. Następnie dokładnie umyj buty, aby na ich powierzchni nie pozostał wosk. Twoje buty już nie będą Cię obcierać!

Jest też metoda stosowana przez naszych dziadków, którzy służyli w wojsku. Aby ją wypróbować, włoż mokry papier do butów i pozostaw aż do całkowitego wyschnięcia. Następnie wyjmij spuchnięty papier (najlepiej stare gazety) i wyrzuć, a Twoje buty staną się o pół rozmiaru większe.

I ostatni z prostych sposobów to zbieranie wody w szczelnych woreczkach, wlewanie jej do butów i umieszczanie ich w zamrażarce. Może to brzmieć (i wyglądać) bardzo ekstrawagancko, ale działa w stu procentach. Po dniu spędzonym w zamrażarce Twoje buty na pewno będą o jeden rozmiar większe!

Dzięki tym prostym trikom nie będziesz już żałować wydanych pieniędzy na nowe buty, ponieważ teraz wiesz, jak je wygodniej i większe zrobić. Podziel się tymi wskazówkami ze znajomymi, niech też skorzystają z tych porad!