Matka karmiła piersią swoją córkę przez 9 lat i nie żałuje

Matka Sharon Sphinx przez 9 lat karmiła swoją córkę piersią i nie żałuje tej decyzji. Sharon, która ma 50 lat, jest matką czwórki dzieci. Jej najmłodsza córka, Charlotte, ma 9 lat i nadal pije mleko matki. Sharon uważa, że karmienie piersią pomaga matce nawiązać szczególną więź z dzieckiem.

Mimo że większość kobiet karmi swoje dzieci piersią maksymalnie przez 2 lata, Sharon poszła dalej. Choć wiele osób uważa to za okrutne dla dziecka, Sharon jest przekonana, że ​​jej córka jest zdrowa i zawiera dużo składników odżywczych w mleku matki.

Rodzina pochodzi z North Yorkshire, a Charlotte niedawno ogłosiła decyzję o zaprzestaniu picia mleka matki, co sprawiło matce pewne rozczarowanie, ale szanuje decyzję córki.

Warto jednak pamiętać, że Ministerstwo Zdrowia zaleca karmienie piersią dzieci od 6 miesiąca życia do 2 lat. Sharon miała wcześniej problemy z karmieniem piersią swoich pozostałych dzieci – Kim, Sarah i Isabelle – ale wszyscy są teraz całkowicie zdrowi.

Należy szanować decyzje każdej matki w kwestii karmienia piersią, ale ważne jest również przestrzeganie wytycznych dotyczących zdrowia i żywienia dzieci.