Mężczyzna kupił używaną kurtkę. Po znalezieniu pewnych przedmiotów w kieszeniach udał się na policję

Istnieje wiele historii, kiedy ludzie po zakupie używanych ubrań znajdują w kieszeniach różne rzeczy. Ale ta kurtka, którą pewien mężczyzna kupił w polskim sklepie z odzieżą używaną, skrywała wyjątkową niespodziankę. Kiedy zobaczył, co ma w kieszeni, od razu udał się na policję.

Mężczyzna kupił kurtkę zimową i bez jej przymierzania poszedł z nią do domu. Kiedy próbował ją przymierzyć, poczuł, że coś jest nie tak. To, co znalazł w jednej z kieszeni, wprawiło go w osłupienie. Może to zabrzmieć niewiarygodnie, ale w środku było dużo pieniędzy i tajemnicza mapa. Banknoty były ostrożnie spięte gumką.

Z informacji zawartych w krótkiej notatce jasno wynikało, że kurtka do sklepu z używanymi rzeczami przyjechała z innego województwa. Po przeliczeniu banknotów stwierdził, że suma ta wynosiła ponad tysiąc złotych polskich (wówczas około 300 dolarów).

Mężczyzna postanowił natychmiast skontaktować się z policją i zgłosić zdarzenie. Policja najwyraźniej nie spodziewała się takiego oświadczenia, ale przyjęła znalezisko. Po zapytaniu mężczyzny, jak i gdzie znalazł banknoty, byli jeszcze bardziej zaskoczeni. Wydaje się, że nie mają na swoim koncie wielu tak niesamowitych historii. Jednak mężczyzna traktował wszystko z godnością, jak przystało na osobę o silnym charakterze.

Historia, która przydarzyła się temu człowiekowi, wyraźnie wskazuje, że cuda się zdarzają. Mężczyzna zostawił znalezione pieniądze, banknoty i kurtkę na pobliskim posterunku policji. Funkcjonariusze początkowo nie mogli uwierzyć w tak bezwstydną szczerość 58-letniego obywatela. Później szef komisariatu zaprosił go i wygłosił przemówienie:

„Dziękujemy za pozycję godną naśladowania. Mamy ogromną nadzieję, że Twoje zachowanie i postawa staną się wzorem i motywatorem dla innych osób, które również w podobnej sytuacji podejmą właściwą decyzję.”

Sam mężczyzna nie uważał swojego czynu za heroiczny. Powiedział, że był przyzwyczajony tylko do zarabiania pieniędzy i nie potrzebuje niczyjej pomocy. Nawet nie pomyślał o zabraniu pieniędzy dla siebie, mimo że jest daleko od bogactwa. To prawdziwy przykład uczciwości wobec siebie i innych.