Mężczyzna zasadził 6000 dębów ku pamięci swojej ukochanej. Po 20 latach wszyscy zrozumieli dlaczego

Janet i Winston Hawes mieli wspaniałą historię miłosną, o której wielu ludzi może tylko pomarzyć. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, a ich uczucie rosło z każdą minutą. W 1962 roku młoda para pobrali się i zamieszkali w uroczym wiejskim domu w angielskiej wiosce Wickwar, w hrabstwie Gloucestershire.

Ich życie było idealne: mieli dziecko, żyzną ziemię w posiadłości. Ale pewnego dnia nadszedł pamiętny dzień. Kochająca żona i matka zmarła z powodu niewydolności serca, miała zaledwie 50 lat. Ani mąż, ani syn nie wiedzieli, jak teraz żyć. Janet była dla nich wszystkim, a myśli każdego mężczyzny wracały do niej raz po raz.

Jednak pewnego dnia Winstonowi przyszedł do głowy pewien pomysł. Choć wiedział, że żadne działanie nie przyniesie mu żony z powrotem, postanowił uczcić jej pamięć w niecodzienny sposób, który zostanie z ludźmi na wieki.

Przed ich domem była piękna łąka, którą Janet tak bardzo kochała. To tutaj mąż postanowił zrobić tajny pomnik swojej żonie. Sąsiedzi nie mieli pojęcia o jego powstaniu, dopóki Andy Collett nie przeleciał nad nim swoim balonem. Był zaskoczony i zdumiony. Otworzył się przed nim piękny i wzruszający widok, który ujawnił istotę pomysłu Winstona.

Mąż przez wiele lat sadził na łące dęby, dbał o nie, przycinał je, by ze wszystkich stron otaczały ulubione miejsce żony. W centrum pozostawił trawnik w kształcie serca, oddając hołd pamięci swojej ukochanej kobiety.

Sam Winston opowiada o swoim pomysle: uważa go za wspaniałe rozwiązanie, które chciałby zastosować dla swojej żony. Przez lata sadził dęby na ulubionej łące swojej żony i zrobił wokół niej żywopłot. Na środku pozostawił trawnik w kształcie serca, wskazujący na miasto Wotton Hill, skąd pochodziła Janet. W każdej wiośnie sadzi żonkile na trawniku. W chwilach, kiedy chce być z żoną, mężczyzna udaje się do środka serca i cieszy się tym, co ma.

Andy Collett jako pierwszy zauważył to dzieło. Posiada on własny balon na ogrzane powietrze i często przemierza okolicę, obserwując widoki z góry. Kiedy zobaczył serce, nie znał on rodziny Winstona. Jednakże, na pierwszy rzut oka zrozumiał, że to serce mówi o pięknej historii miłosnej, co było powodem jego pojawienia się.

Tak, nawet tak wielkie serce nie przywróci Janet do życia, ale dziś wie o nim wielu ludzi na świecie. A to oznacza, że ​​pamięć o tej kobiecie i ich miłości do Winstona będzie żyła jeszcze długo. Okazuje się, że mąż dał w ten sposób swojej żonie nieśmiertelność.