Mężczyzna znalazł się w trudnym położeniu i nie mógł zdecydować, czy powinien być z żoną czy z kochanką. Na szczęście mądry człowiek udzielił mu porady

Wiele par może dojść do punktu w swoim związku, kiedy kusi ich znalezienie czegoś innego. Najczęściej to mężczyźni zaczynają odczuwać pokusę posiadania kochanki.

Każde małżeństwo, bez względu na to, jak silne i trwałe, ma swoje wzloty i upadki. Życie się zmienia, okoliczności się zmieniają. Czy zatem warto jeszcze ulegać pokusie zmiany najbliższej osoby? Opowiemy Ci jedną historię, aby przypomnieć Ci, że nie ma ważnego powodu, aby zdradzać swojego partnera.

Mężczyzna, który był szczęśliwie żonaty, uległ pokusie i zaczął budować związek z inną kobietą. Dobrze mu było z jego kochanką, ale nie mógł też zostawić żony. Wtedy postanowił poprosić o radę mędrca. Z kim powinien być – z żoną czy kochanką?

Mędrzec podał mu dwie doniczki i powiedział: w jednej była róża, w drugiej kaktus. Którą roślinę wybierzesz? Takie pytanie nie sprawiło mężczyźnie trudności i od razu wybrał różę. W końcu oczywiste jest, że róża jest piękniejszym kwiatem. Mędrzec tylko potrząsnął głową i odpowiedział, że nie zasłużył na żadną z nich.

W rzeczywistości róża i kaktus były fikcyjne. W doniczkach nie było roślin. Bardzo często, w pogoni za jasnymi i nowymi związkami, wiele mężczyzn zapomina o swojej wiernej i oddanej żonie, aby mieć kochankę. Kaktus zawsze pozostanie taki sam, a o kapryśną różę trzeba troskliwie dbać, tworząc dla niej specjalne warunki.

Niektórzy mężczyźni w pogoni za pięknem wybierają coś jaśniejszego. Zupełnie zapominają, że ich kochanki też mogą znaleźć kogoś ciekawszego i bogatszego. Ale jeśli zadbasz o kaktusa, może on również zakwitnąć. Tak jak kobieta, z którą mieszkasz. Ona stanie się jeszcze piękniejsza tylko dzięki czułemu i delikatnemu traktowaniu.

Pomyśl o tym, czy powinieneś zmienić coś w swoim życiu? W końcu twoja żona kocha cię takim, jakim jesteś. Znając twoje wady, nadal jest przy tobie. Jest zainteresowana twoimi radościami i zwycięstwami, wesprze cię w trudnych momentach. Podczas gdy kochankowie wcale nie są tym zainteresowani.

A mędrzec powiedział, że człowiek nie zasługuje na ani jeden kwiat! W końcu w domu czeka na niego diament, ale z jakiegoś powodu zaczął szukać i zbierać kamienie.

Bardzo łatwo jest zniszczyć związek, ale nie jest łatwo go odbudować, a czasem jest to wręcz niemożliwe. Pomyśl o tym, zanim zaczniesz gonić za błyskotliwym związkiem. W końcu ryzykujesz porażkę w obu przypadkach!