Moja babcia jest bardzo mądrą kobietą. Powiedziała, że istnieje sześć rzeczy, które lepiej zachować w tajemnicy przed mężem

Prawdopodobnie dopiero z doświadczeniem przychodzi zrozumienie, że nie zawsze i nie wszystko należy wyjawić najbliższej osobie. Każdy z nas powinien mieć swój sekretny kącik, w którym przechowuje swoje sekrety. Moja babcia powiedziała mi, co lepiej zachować w tajemnicy przed mężczyzną.

Kto przyniesie mamuta?

Czy mąż musi wiedzieć ile zarabia jego żona? Moja babcia uważa, że mądra żona „czyta” ambicje męża i sama decyduje w tej kwestii.

Historycznie głównym żywicielem rodziny jest mężczyzna. Jego zadaniem jest przyniesienie pieniędzy do domu. Ale rzeczywistość jest taka, że kobieta może zarobić więcej niż jej mąż. Jednak mądra żona nie obnosi się ze swoimi dochodami. W równym stopniu inwestuje w budżet rodzinny, a nadwyżkę może przeznaczyć na markowe ciuchy lub buty, a zaoszczędzone pieniądze może przeznaczyć na samokształcenie.

Poduszka powietrzna

Jest też sytuacja odwrotna. Kobieta z bogatym mężem nie przynosi rodzinie znacznych dochodów. Jednocześnie odkłada swoje oszczędności „na czarną godzinę”. Sprytne żony wpływowych i bogatych ludzi wiedzą, że ten dzień może nadejść w każdej chwili.

Mama myśli, że jest złym mężem

Rodzice chcą, aby ich księżniczka miała godnego partnera, a na horyzoncie pojawił się on: prosty, niezdarny, z dziecięcymi manierami. Nie najlepsza sielanka, ale taka jest opinia rodziców, a oni i tak będą musieli zaakceptować wybór córki.

Nigdy nie można podzielić się z ojcem i matką o brakach partnera, że gdzieś się obraził lub gdzieś się mylił. W takiej sytuacji istnieje ryzyko nastawienia rodziców przeciwko partnerowi na długi czas, a być może na całe życie.

Opowiedziała swoim przyjaciołom, jaki jest w łóżku

Mężczyźni nie lubią, gdy ich intymność jest za bardzo dyskutowana, zwłaszcza jeśli chodzi o ich intymne życie. Nie powinnaś spieszyć się do swojego partnera i mówić mu o wszystkim, co ujawniłaś swoim przyjaciółkom. Niech to będzie mały sekret, człowiek będzie spał spokojnie, a jego nerwy pozostaną nienaruszone.

Och, ile kosztują te buty… Aż strach powiedzieć.

Budżet rodzinny to sprawa szczególnej wagi. Każda droga rzecz powinna być przedyskutowana, nawet zakup tych samych butów jest uważany za inwestycję kapitałową. Jeśli na to zaoszczędzono pieniądze, a matka dodała niewielką kwotę, żona nie musi znać wszystkich szczegółów.

Nie lubię jego hobby.

Nigdy nie można powiedzieć, że jego piłka nożna czy wędkarstwo to nudny biznes, ponieważ każdy ma swoje hobby. Zamiast tego nie będę komentować długich rozmów z dziewczynami na temat zakupów, programów telewizyjnych, gotowania itd.

Aby utrzymać silny i długi związek małżeński, nie ma potrzeby dzielenia się wszystkimi sekretami ze swoim życiowym partnerem. Można o czymś milczeć, aby nie zepsuć związku. Może nie jest najwspanialszym facetem, moja mama go nie lubi, a jego hobby jest nudne, ale ten człowiek jest najlepszy.