Oto, o czym nikt nie musi mówić ani słowa: 6 wskazówek od mądrych osób

Cóż może być lepszego niż rady mądrych ludzi? Przeszli oni długą drogę życiową, posiadają bogate doświadczenie w różnych dziedzinach, a co najważniejsze, są gotowi podzielić się mądrością swojego doświadczenia.

Dziś przygotowaliśmy wskazówki, co należy zachować w tajemnicy i nigdy nikomu o tym nie mówić.

1. Twoje plany. Oznacza to plany na daleką przyszłość. Nie mów o nich nikomu, dopóki twoje plany nie staną się rzeczywistością. Na twojej długiej drodze jest wiele zmiennych, więc w każdej chwili coś może pójść nie tak.

2. Twój heroizm musi pozostać tajemnicą. Nie trzeba mówić o trudnościach, które były na twojej drodze. Zrozum, że każdy ma swoją drogę i swój sposób na życie. Każdy ma swoje własne smoki na drodze, więc twoja historia może nie wydawać się tak heroiczna, jak myślisz.

3. Milcz o swojej działalności charytatywnej, ponieważ jest to twoja osobista sprawa. Mówienie o swojej hojności sprawia, że wyglądasz jak osoba chełpliwa i nieszczera. Jeśli zrobiłeś dobry uczynek, nie musisz się chwalić, jakim jesteś hojny.

4. Wszystko, co dzieje się w twoim domu, musi tam pozostać. Nie powinieneś rozmawiać o kłótniach, narzekać na swoich krewnych, dziewczyny lub przyjaciół z innymi ludźmi. Jutro znowu się spotkacie, a opinia innych pozostanie i jest często nieprawdziwa. Zadbaj o swoją rodzinę i przyjaciół.

5. Nie mów o swojej ascezie. W ogóle nie jest konieczne, aby inni wiedzieli, że jesteś na diecie. Bliscy ludzie mogą wiedzieć o tobie takie rzeczy, ale wszyscy inni nie potrzebują tych informacji.

6. Nie mów źle o innych ludziach. Jeśli powiedziano ci, że kolega Iwan jest złym człowiekiem, nie przekazuj dalej tych informacji. Nie słuchaj również sam takich osądów. Pozwól sobie na samodzielne decydowanie o osobie i, co ważniejsze, nie narzucaj jej innym.