W mieszkaniu teściowej zawsze ładnie pachnie i nie chodzi o odświeżacz powietrza. Zdradziła mi swój sekret

Jeśli w domu zawsze jest delikatny, ledwo wyczuwalny, przytulny i znajomy aromat, wszyscy są spokojniejsi i bardziej komfortowi. Od razu zanurzasz się w atmosferę domu, znajomy zapach daje poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia: wszystko jest w porządku, wszystko toczy się po kolei.

I co na to poradzić, żeby nie spryskać wszystkich kątów chemikaliami z puszek ze sprayem? Posmak z nich jest obrzydliwy, a twoje zdrowie nie zostanie wyprasowane, stale wdychając takie spraye.

Możesz jednak nadać swojemu domowi dowolny zapach: cytrusowy lub owocowy, a Twój ulubiony może być kwiatowy.

Nasi goście są zawsze zainteresowani odświeżaczem powietrza, starają się pod byle pretekstem zajrzeć do półki z chemią gospodarczą w łazience. Po prostu się śmieję, kiedy go nie znajdują i zaczynają szukać za sedesem.

Zamiast tych wszystkich drogich puszek używam maleńkich buteleczek olejków eterycznych.

Kilka kropel – a dom będzie pachniał świeżością i zdrowiem. Wybór takich olejków jest ogromny, nawet te rzadkie można kupić w przystępnej cenie.

Kupiłam migdałowy do kuchni. Ten zapach gorzkich migdałów jest idealny do jadalni.

W końcu tam też gotują. A przebicia zapachu się zdarzają. Pachnie nie tylko świeżymi wypiekami czy apetycznym kurczakiem. Bywa, że coś kwaśnieje, pali, śmieci nie zawsze wyrzuca się codziennie, psuje to nastrój.

Wystarczy podłożyć pod zlew wacik nasączony kilkoma kroplami olejku. Przy każdym czyszczeniu przecieram całą półkę tym dyskiem i zostawiam go tam do następnego czyszczenia.

Nie omijam również ręczniki kuchenne. Całe to zamieszanie z praniem nie jest dla mnie. Wystarczy rzucić na róg już wypranego ręcznika kawałek pachnącego mydła.

Wanna

Nasza łazienka, jak zrozumiałeś, jest połączona, bardzo duża. Ręczniki są przechowywane na półce otwartej. Na każdy róg kapie kropla oleju – tak wychodzi aromat. Jeszcze jedna kropla – wewnątrz rękawa z papieru toaletowego. To wszystko: zapach nie znika jak po odświeżaczu.

Składowanie

Tam, gdzie przechowywane są ubrania i pościel, zawsze leżą kawałki pachnącego mydła lub puste butelki po olejach eterycznych.

Ogólnie moje sekrety są proste i bezpretensjonalne, tak jak zapach w domu. Choć szczerze mówiąc, to moja teściowa nauczyła mnie tej sztuczki. Zapach jest dyskretny, ledwo wyczuwalny po powrocie z ulicy, ale daje poczucie spokoju i wyciszenia.