Anna otrzymała radę od kochanki swojego męża i postanowiła z niej skorzystać

Anna i Andrzej poznali się podczas majowych wakacji w wiejskiej posiadłości wspólnych znajomych. Między młodymi ludźmi od razu zaiskrzyło. Chłopak nie odstępował dziewczyny przez cały weekend. Para zaczęła więc spędzać ze sobą cały czas, a ich związek szybko się rozwijał.

Zaraz po ślubie para wybrała się na wycieczkę. Andrzej okresowo zaczął mówić o dzieciach. Anna nie rozumiała, dlaczego od razu mieliby mieć dziecko, skoro dopiero co się pobrali.

“Żyjmy dla siebie” – mówiła.

Wszystko wydarzyło się w ośrodku wypoczynkowym podczas ich miesiąca miodowego. Kilka dni później Anna źle się poczuła i poprosiła męża o wcześniejszy powrót do domu.

Ciąża przebiegała prawidłowo. Andrzej nalegał, aby żona rzuciła pracę kierownika sprzedaży i została w domu. Anna nie oponowała, tym bardziej, że nie przepadała za swoją pracą. Poza tym miło jest, gdy mąż się tobą opiekuje.

Na świat przyszedł piękny chłopiec. Józef był niespokojny i pochłaniał całą uwagę matki.

Po kilku tygodniach Anna zauważyła, że jej mąż zaczyna zostawać w pracy do późna. Wracał do domu tylko na kolację i kładł się spać w pokoju obok.

Andrzej tłumaczył swoje zachowanie tym, że podjął się kolejnego projektu w pracy, ponieważ rodzina potrzebowała pieniędzy. Ponadto musiał się wysypiać, a ponieważ dziecko płakało w nocy, musiał kłaść się spać w innym pokoju.

Miesiące mijały. Józef spokojnie przesypiał noce w pokoju dziecięcym, nie wracał do małżeńskiej sypialni. Zaczął wracać do domu jeszcze później. Czasami nawet dzwonił i mówił, że będzie spał w biurze, bo nie ma sensu wracać do domu.

Nagle Anna otrzymała telefon od kobiety, która powiedziała jej, że jest kochanką jej męża.

– Andrzej skarży mi się tylko na ciebie. Stara się unikać powrotu do domu, bo wyglądasz jak kucharka, a twój syn ciągle krzyczy.

– Jesteś kochanką mojego męża, więc dlaczego mówisz mi takie rzeczy? Swoją drogą, to Andrzej namówił mnie, żebym jak najszybciej urodziła dziecko.

– Dam ci jedną radę. Jeśli chcesz, aby twój mąż cię kochał, stań się niezależna. To dotyczy wielu mężczyzn ogólnie. Początkowo chcą, aby ich żony zostały w domu z dziećmi, a potem obwiniają je za to. Potrzebują kobiety u swojego boku, a nie tylko kucharki.

– Dziękuję, oczywiście, za radę. Ale dlaczego mi to mówisz?

– Zamierzam rozwieść się z mężem jeszcze dziś, Andrzej nie zarabia zbyt wiele. А ja jestem przyzwyczajona do innego stylu życia. Więc, żeby nie znalazł sobie nowej kochanki, lepiej zajmij się sobą.

Anna była po prostu w szoku. Zdrada męża.Podeszła do lustra – smutne oczy, okropna fryzura, zwykły, bezbarwny szlafrok. Gdzie jest ta jasna dziewczyna?

“Od dziś wszystko będzie inaczej!” – Anna oświadczyła zdecydowanie i zadzwoniła do salonu piękności. Zamówiła obiad w restauracji.

Andrzej wrócił wcześniej. Wszedł, spojrzał na żonę smutnym wzrokiem i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Przed nim stała jego Anna. Dawna Anna, którą kiedyś kochał.