Dobry mężczyzna obok ciebie to nie szczęście, ale świadomy wybór kobiety

Czy dobry związek to szczęście? NIE. To praca nad sobą i nad relacjami z drugim człowiekiem…

Czasami można usłyszeć, że jeśli kobieta ma dobrego i godnego męża, który ją kocha i nosi w ramionach, to jest po prostu “szczęśliwa”. Dlatego chcę się z tym nie zgodzić.

Faktem jest, że każda kobieta sama wybiera, która osoba może być obok niej, a która kategorycznie nie. Taka kobieta dobrze wie, ile jest warta.

Dlatego obok niej może być tylko godny i godny zaufania mężczyzna. Jednocześnie nie boi się samotności i jest gotowy na chwilę uwolnić się od związku, jeśli nie spotkał jeszcze “tego samego” mężczyzny. Wcale jej to nie przeraża, bo o wiele bardziej przerażające jest bycie w związku z osobą, przy której wciąż czujesz się samotna i nieszczęśliwa.

Dobry i godny mężczyzna obok ciebie to nie szczęście, to świadomy wybór kobiety.

Jeśli mężczyzna chce z nią być, będzie musiał wziąć pod uwagę jej zdanie i życzenia. Oczywiście będzie go również szanować i doceniać, ale tylko wtedy, gdy wszystko to będzie wzajemne.

Jednocześnie nie zmusi męża do radykalnej zmiany ze względu na nią, wcale. Po prostu wytłumaczy, co jest dla niej naprawdę ważne w związku z ukochaną osobą.

Mężczyzna zawsze ma wybór – dać go kobiecie, czy nie. Jeśli jego wybór brzmi “tak”, mogą stworzyć bardzo szczęśliwy i harmonijny związek, w którym ich główne cele, pragnienia i potrzeby naprawdę rezonują.

Jeśli tak nie jest, to nikt nikogo nie trzyma i nie zmusza do zmiany zgodnie z czyjąś wolą. Wszystko jest dobrowolne, szanująca się kobieta zdecydowanie nie jest gotowa na bycie “matką” lub nauczycielką dla swojego męża. Chce zobaczyć obok siebie osobę, którą ona sama jest. I razem, jako para, będą się dalej rozwijać.

Dlatego, jeśli wszystko będzie się zgadzać, kobieta da swojemu ukochanemu mężczyźnie to, co najważniejsze – swoje zrozumienie, wsparcie i bliskość, ponieważ będzie mu ufać. Będzie go kochać i czuć się przy nim bezpiecznie. Tylko w takich warunkach kobieta może w pełni się ujawnić i cieszyć się wszystkimi aspektami swojego związku z mężem. Wtedy ten związek stanie się dla niej wielką przyjemnością i szczęściem. Wszystko jest tutaj ze sobą powiązane.

Dlatego nie uważaj, że godny mężczyzna obok kobiety to tylko szczęście. Nie, to jej wybór i wymaga wiele pracy nad sobą i związkami.