Jakub kochał swoją żonę, ale czuł się bardzo dobrze z kochanką. Nie wiedział, którą osobę wybrać, dlatego udał się do mędrca

Nawet najszczęśliwsze małżeństwa mają swoje wzloty i upadki. Tak było w przypadku Yakuba. Kochał swoją żonę, ona kochała jego. Mieli dzieci, piękny dom, prestiżową pracę – czego jeszcze potrzeba do szczęścia? Jednak po kłótni uległ pokusie i wszedł w związek z inną kobietą.

Z czasem ich spotkania stawały się regularne, a Yakub czuł się bardzo dobrze ze swoją kochanką. Jednak wciąż kochał swoją żonę i nie mógł jej tak po prostu zostawić. Wtedy pojawiło się poważne pytanie: kogo wybrać? Z tym pytaniem Yakub udał się po radę do mędrca.

Przyszedł do mędrca i opowiedział mu o swoim problemie. Starzec zaprowadził go do pokoju i wskazał na stół, na którym stały dwie rośliny doniczkowe – kaktus i piękna róża.

– Yakub, którą wybierzesz? – zapytał mędrzec.

– Oczywiście różę – odpowiedział Yakub.

Mędrzec uśmiechnął się, potrząsnął głową i powiedział:

– Ty, człowieku, nie zasługujesz na żadną z nich.

– O czym ty mówisz? – Jakub był oburzony.

– Czy zapomniałeś, że jeśli dbasz o kaktusa, może on zakwitnąć? – zadał mędrzec kolejne pytanie.

– Co to ma wspólnego z czymkolwiek?

– O to właśnie chodzi! Goniłeś za pięknem, wybrałeś jaśniejsze opakowanie. Ale czy kiedykolwiek pomyślałeś, że twoja kochanka może wybrać kogoś bardziej interesującego i bogatszego? Kaktus może zakwitnąć, trzeba o niego dbać, tak samo jak z kobietą, z którą żyjesz. Przy dobrym traktowaniu stanie się tylko piękniejsza.

Zastanów się dobrze, mężczyzno, czy warto zmieniać coś w swoim życiu. Twoja kobieta kocha cię takim, jakim jesteś. Cieszy się z twoich zwycięstw i jest jej przykro z powodu twoich porażek. Twoja kochanka jest Tobą zainteresowana tylko jak portfelem. Prawdziwy diament czeka na Ciebie w domu! A ty zdecydowałeś się zbierać kamienie.

Zrozum, łatwo jest zerwać związek, ale odzyskanie ukochanej osoby jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Pomyśl o tym, zanim zaczniesz gonić za blaskiem. Bardzo często mężczyźni doznają podwójnej porażki w takich przypadkach.