Jeśli słyszysz te 5 zdań od swojego męża, oznacza to, że rozwód jest tuż za rogiem

Każda rodzina przechodzi od czasu do czasu kryzysy – okresy, kiedy wydaje się, że tylko cud może ją uratować przed rozwodem. I taki cud się zdarza: mąż i żona zgadzają się na zmianę reguł gry lub ożywienie swojego związku. Albo, po przeanalizowaniu sytuacji, idą na wzajemne ustępstwa. Jest wiele recept na to, jak uratować małżeństwo, jeśli oczywiście oboje małżonkowie tego chcą.

Ale zdarza się też, że jeden z małżonków nagle uświadamia sobie, że pieczątka w jego paszporcie to niefortunna pomyłka, którą trzeba jak najszybciej naprawić. To może być prawdziwy szok dla jego lub jej partnera.

Spróbuj w porę dostrzec sygnały, że małżeństwo rozpada się w szwach. Uratowanie rodziny może być jeszcze możliwe. Po pierwsze, przyjrzyj się bliżej temu, jak Twój mąż się z Tobą komunikuje. Jeśli te zwroty stają się głównymi w słownictwie męża, to czas podjąć pilne działania.

1. “Rób, co chcesz”.

Powtarzając stale ten zwrot, mężczyzna demonstruje, że całkowicie usuwa się z rozwiązywania złożonych problemów rodzinnych. Być może jest to również wina kobiety: zbyt często upierasz się przy swoim i nie pozwalasz mężowi przejąć inicjatywy lub zrobić czegoś tak, jak on chce. Mężczyzna więc stopniowo oddala się od ciebie, zrzucając ciężar rodzinnych trosk na barki kobiety.

2. “Nie rozumiesz mnie”.

Nie ignoruj tego zdania. Być może mówi o tym, że naprawdę jesteś nieuważna na zdanie męża i nawet nie próbujesz zrozumieć jego rezonansów. A może sytuacja jest jeszcze gorsza i mężczyzna znalazł już kobietę, która go rozumie. Te słowa mają go przekonać, że w oszukiwaniu nie ma nic złego: skoro żona nie rozumie, musi znaleźć kogoś, kto go wesprze.

3. “Dlaczego ja powinienem?!”.

Być może twoje wymagania rzeczywiście brzmią zbyt kategorycznie, a może tymi słowami mężczyzna próbuje bronić swojej przestrzeni osobistej. Nie ma nic dziwnego w tym, że od czasu do czasu każde z was jest oburzone niektórymi wymaganiami partnera. Ważne jest, aby w tym momencie porozmawiać, przekazać argumenty i spróbować zrozumieć, dlaczego mężczyzna tak ostro odbiera Twoje słowa.

4. “Nigdy się nie zmienisz”.

Wyszłaś za mąż w nadziei, że mąż będzie cię kochał za to, kim jesteś, ale jednocześnie desperacko próbujesz zmienić swojego partnera. Jednak mężczyzna również może być niezadowolony z wielu rzeczy w kobiecie! A jeśli upierasz się, by zmienić swojego męża, powinnaś wysłuchać jego opinii na swój temat.

Być może w tych słowach tkwi racjonalne ziarno. Jeśli mężczyzna zaczął już powtarzać to zdanie, oznacza to, że jest już praktycznie przekonany, że nie jesteś gotowa zmienić się dla niego.

5. “Stałaś się zupełnie inna”.

Nikt nie pozostaje taki sam, każdy z czasem się zmienia. Ważne jest, aby to zrozumieć i zmienić relacje zgodnie z transformacjami, które występują u danej osoby.

Ale jeśli oczekiwania pozostają na tym samym poziomie, jeśli mężczyzna nadal widzi cię jako małą, bezbronną dziewczynkę, podczas gdy ty już dawno stałaś się samowystarczalną kobietą, to być może brakuje mu osoby, którą kiedyś byłaś i nie pogodził się z tą stratą.