Kobieta i jej dom. Co oznacza brak chęci do wykonywania obowiązków domowych?

W głębi duszy mamy nadzieję, że ktoś inny zrobi to za nas lub że te problemy same znikną.

Przekazujesz swojemu mężowi i bliskim zupełne bezradność i niezdolność jako żona. I jest to TWOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Porządek w domu to wewnętrzna naturalna potrzeba dojrzałej kobiety. Przytulny dom to podstawa życia kobiety, na której opiera się szczęśliwy, właściwy i dojrzały związek z mężczyzną, a szczęście rośnie.

Kobieta, która nie chce tworzyć komfortu z powodu lenistwa lub zmęczenia, nie jest zdolna do niczego, zwłaszcza do budowania związku z mężczyzną. Dom jest głównym źródłem kreatywności kobiety, powinien stać się głównym źródłem siły i inspiracji dla ciebie i całej rodziny. Komfort i porządek w domu dają siłę kobiecie, dlatego to właśnie kobieta jest tym bardziej zainteresowana.

Twój dom to twój odbicie. Bardzo prawdziwie odzwierciedla to, jak żyjesz, co myślisz, co czujesz, gdzie płynie twoja energia – do rodziny czy poza nią.

Jeśli twój dom wymaga męskich rąk, to znaczy, że nie umiesz budować relacji z mężczyzną, co oznacza, że nie umiesz z nim współdziałać jako kobieta. Z jakiegoś powodu zdecydowałaś się polegać na sobie i mieć wszystko pod własną kontrolą lub zrezygnowałaś z męża z braku potrzeby.

Rozwiązywanie problemów domowych to przede wszystkim twoje relacje jako małżonków, to twoja zdolność jako kobiety, twoja umiejętność prośby i przyjmowania pomocy. Dom nie powinien być Golgotą, twoim złym samopoczuciem, to twoja inspiracja, twoja magia, twoje uroki, aby wypełnić dom szczęśliwą energią.

Jak wypełnić dom komfortem:

Musisz zacząć od swoich myśli, a nie od sprzątania. Czego chcę? I jak chcę żyć? Jak wcześniej czy… Przede wszystkim dom żyje i nie narzucał się tobie. Jest podstawą, na której budowane jest CAŁE TWOJE ŻYCIE. Na pewno napiszę artykuł o tymczasowym zamieszkiwaniu, o braku własnego mieszkania. Wszystko to także nie dzieje się przypadkiem. Za tym wszystkim kryje się bardzo głęboki powód psychologiczny. Potraktuj dom, w którym mieszkasz dziś, jak żywe istoty. Zmieniając swoje podejście do swojego domu, zmienisz swoje życie.

Każda praca w domu powinna być świadoma. Musisz włożyć w nią część siebie, swoją miłość. Prasujesz, gotujesz, myjesz podłogi. Tylko w ten sposób tworzysz ENERGIĘ DOMU Z MIŁOŚCI, a nie ze stanu lenistwa i depresji. I to jest moc kobiet – aby naładować swój DOM energetycznie, niepusty i zimny. Kobieta może zrobić o wiele więcej w domu niż w pracy. Pamiętaj, gdzie powinnaś skierować swoją uwagę i energię: w stronę domu czy poza niego? Troszcząc się o swój dom, sprzątając go, wypełniasz swoje życie i życie swojej rodziny sensownością.

Traktuj swój dom z troską i szacunkiem. Poczuj go. Ta interakcja może być bardzo uzdrawiająca dla kobiety. Przecież dom kobiety to święta przestrzeń, dająca spokój i harmonię, dlatego nie może być zagracony, niechlujny i splamiony negatywnością, kłótniami i przeklinaniem. Nie pozwalaj sobie na niedbałość, opustoszenie i brud. Nie dogadzaj sobie i pamiętaj, że kobiece dogadzanie ma wysoką cenę. Taki dom nie ma przyszłości, bo bez kobiety nie ma domu.

Nie tylko ścierasz kurz, ale wprawiasz energię w ruch, energia nie powinna zastawać. Nie tylko myjesz okna, ale otwierasz i oczyszczasz horyzont dla planów i celów twojego męża i rodziny. Kobieta jest strażnikiem ogniska. A ognisko to życie rodziny. Bez ogniska nie będzie rodziny. Będzie wspólne zamieszkiwanie lub małżeństwo ekonomiczne.

Prace domowe mogą nabrać innego znaczenia i przestać wydawać się puste i niepotrzebne. Prace domowe powinny stać się przyjemnością, powinny ładować i sprawiać szczęście przede wszystkim samej kobiecie. W ten sposób dzieli swoją miłość i nastrój z bliskimi.

Gdy prasuje ubrania, bo na nich będą spały najdroższe i najbardziej ukochane osoby, gdy gotuje, gdy czyści podłogę. A bliscy na pewno to poczują. Nie można tego nie poczuć. I już nie będziesz robić tego demonstracyjnie i ofiarnie, osłabiając się pod ciężarem obowiązków domowych. W takich działaniach nie ma miłości i nikt jej nie potrzebuje.

Mężczyzna może nie zauważyć twojego nowego obrusa, ale poczuje twoją energię i zainteresowanie ogniem.

Przypomnij sobie siebie jako dziecko, kiedy wracałaś do domu po spacerze, nie obchodziło cię, jaki obrus ułożyła twoja mama, ale ważne było, że dom był przytulny i że twoja mama była w domu. Jakie uczucie szczęścia, bezpieczeństwa i radości to daje. Mężczyzna jest w tym sensie dzieckiem: przychodzi i dla niego ważne jest, aby otrzymać ten stan komfortu, przytulności, opieki i domowego ogniska.

Kobieta nie powinna być tylko kucharką i praczem, ale gospodynią domową. Musi przekształcić swój dom, działać w przestrzeni, w której wszystko podporządkowane jest jej myślom, jej pragnieniom i jej energii.

Gdzie każdy kąt daje siłę i niesamowite uczucie ciepła, światła, opieki i piękna.