Kobieta z Australii od 5 lat nie wydaje pieniędzy! Oto jak sobie z tym radzi!

Jo Nemeth, mieszkająca w Australii, rzuciła pracę pięć lat temu i od tamtej pory nie wydaje pieniędzy. Kobieta nie korzysta z wielu dobrodziejstw cywilizacji, w tym z ciepłej wody i komunikacji mobilnej. Nie otrzymuje świadczeń socjalnych od państwa, jednak odwiedza bezpłatnych lekarzy.

Australijka nie ma nawet własnego domu. Zjada produkty, które wyhodowała w ogrodzie. Jednocześnie kobieta nie uważa się za pozbawioną.

Jo mówi, że przez jakiś czas mieszkała w stodołach z rolnikami, którym pomagała w gospodarstwie, a potem wprowadziła się do owdowiałej przyjaciółki. W jej domu starają się obejść bez paliw kopalnych.

Kobiety mają podział ról: Sharon, przyjaciółka Joego, pracuje, a sama Nemeth zajmuje się obowiązkami domowymi. Kobieta otrzymuje nowe ubrania dzięki znajomym, z którymi nawiązała wymianę barterową. Na przykład przybory kuchenne lub trochę nasion w zamian za ubrania.

Jo nauczyła się też znajdować zastosowanie dla starych rzeczy. Zbudowała więc małą dobudówkę do ich domu ze złomu i mały piec ze starych cegieł. Kobieta uprawia owoce, warzywa i jagody w ogrodzie. W jej domu są też kury.

Nemeth przyznaje, że lubi proste i skromne życie. O wiele bardziej interesuje ją naprawa starej rzeczy niż kupno nowej.