Krewni wymieniali tę samą pocztówkę przez 47 lat

Kartki z życzeniami na różne okazje – święta narodowe i urodziny, śluby i chrzciny, które są podpisane własnoręcznie i wysyłane pocztą, stają się coraz rzadsze. Z uporem zastępowane są wiadomościami na portalach społecznościowych, wiadomościami SMS na telefonach.

Jeśli już wysyłane są papierowe pocztówki, to teksty na nich zazwyczaj są drukowane, a w najlepszym przypadku ręcznie pisane jest imię lub nazwisko osoby.

Życzenia są standardowe, pozbawione duszy i indywidualności. Ale są też inne przykłady w życiu, które cieszą nas za osoby, które potrafią przekształcić swoje osobiste święta w prezent dla innych.

Użytkownik forum LincolnsLostSpeach opowiedział wzruszającą historię jednej pocztówki, która podróżuje już od 47 lat.

Historia zaczęła się w 1970 roku, kiedy wujek panny młodej, wraz z kuzynem Williem i Stevem, zaczęli wysyłać sobie nawzajem kartki urodzinowe. Należy tutaj wyjaśnić, że była to ta sama pocztówka, z napisem na pierwszej stronie “Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, miły krewny”.

Żadne z chłopców nie pozbawione było poczucia humoru, skoro wybrali taką pocztówkę, ani jej twórcy, którzy umieścili w środku tekst pełen humoru: “Zachowaj tę pocztówkę. Możesz ją wysłać do MNIE w moje urodziny.”

Solenni obchodzący urodziny postanowili pójść za tą sugestią, i każdego roku pocztówka była przekazywana dwa razy między adresatem a odbiorcą, którzy zmieniali się w tych rolach. W potwierdzenie tego faktu, mężczyźni umieszczali swoje podpisy, dzięki czemu można dokładnie policzyć, ile lat minęło i ile razy została przekazana – aż 94 razy!

Zmieniano długopisy do pisania – z atramentem, kulkowym, żelowym, a także ich kolor – czerwony, niebieski, zielony, czarny. Pismo pozostawało takie samo – tylko schludne kolumny z podpisami rosły.

Przy okazji, pocztówka wyprodukowana przez firmę “Hallmark” została kupiona prawie pół wieku temu za 25 centów i została określona jako nowoczesna pocztówka. Jak długo trwała jej nowoczesność i jak żart okazał się trafny!

Czytelnicy posta na forum byli mile zaskoczeni wysoką jakością tego produktu, który nie podarł się ani nie zepsuł podczas podróży, co również świadczy o ostrożnym podejściu obu krewnych do tego prezentu. Wszyscy również byli zadowoleni, że pocztówka nie zaginęła po tylu przesyłkach, lecz za każdym razem wracała, by ruszyć w swoją drogę ponownie.

Ale jeszcze bardziej imponująca była wierność dwóch mężczyzn w tej grze, w której nie ominęli żadnego roku i która, po tylu latach, przynosiła pozytywne emocje każdemu, kto poznał tę historię.