Pewien mężczyzna powiedział swojej żonie, że życie z jedną osobą jest nudne. Jej odpowiedź była niezwykle mądra

Pewne małżeństwo siedzieli przy stołę i jedli kolację, gdy nagle mąż powiedział:

“Mój szef ma piękną żonę, ale słyszałem, że się rozwodzą. Teraz planuje rozwód i znalezienie nowej żony. Rozumiem go. Codzienne wracanie do domu do tej samej osoby jest nudne… Kto by się nie nudził?”

Żona była zszokowana tymi słowami. Powoli przełknęła swój pokarm i odpowiedziała:

“Jeśli pewnego dnia inna kobieta zainteresuje się tobą i zaprosi cię na randkę, poproś ją, żeby najpierw zajęła się naszym dzieckiem, dobrze?”

Mężczyzna zaniemówił, słysząc odpowiedź swojej żony.

Następnie dodała:

“Jeśli pewnego dnia spotkasz piękną kobietę z perfekcyjnym makijażem, modnie ubraną i zechcesz porównać jej wygląd z moim, i nagle zdecydujesz, że w porównaniu z nią jestem nieatrakcyjna, zapytaj ją, ile wydaje miesięcznie na sam swój wygląd. Następnie powinieneś wydać taką samą kwotę na mnie, abym wyglądała tak, jak lubisz.”

Mężczyzna milczał w odpowiedzi. Nie mógł wymyślić niczego, co mógłby powiedzieć na te słowa. Żona kontynuowała:

“Jeśli chcesz znaleźć nową kobietę, taką jak twój szef i ożenić się z nią, nie mam nic przeciwko. Zabiorę nasze dzieci i pojadę gdzieś indziej, abyś ty i twoja nowa żona mogli zostać w tym domu. Ale zastanówmy się, czy za pięć lat nadal będziesz patrzył na nią tak samo, jak w dniu, w którym ją po raz pierwszy zobaczyłeś? Czy będziesz chciał kogoś innego?”

Mężczyzna był zdenerwowany:

“Ja tylko żartowałem!”

Ale jego żona robiła wygłąd że go nie słysze.

“Dobrze byłoby, gdyby zajęła się naszym dzieckiem, tobą i twoimi rodzicami. Wtedy mógłabym po prostu wyjechać, wydawać pieniądze na siebie, bawić się i żyć wygodnie. Nie mogę sobie na to pozwolić, bo jestem z tobą żonata” – powiedziała.

Mężczyzna był zszokowany słysząc te słowa. Przez lata ignorował jej potrzeby. Myślał tylko o sobie i nie dostrzegał, że przez te wszystkie lata jego żona dbała o ich dzieci i rodzinę.

Samolubność w małżeństwie

Co tak naprawdę kryje się za tym wszystkim? Oczywiście, egoizm. Chęć otrzymywania bez dawania w zamian. Niewielu mężczyzn myśli o tym, że za pięć, dziesięć, piętnaście lat jego żona będzie wyglądała tak, jak on o nią dba. Wiele kobiet zmarnowali się, wychodząc za mąż za egoistycznych mężczyzn. A jeśli słyszysz takie rozmowy w swojej rodzinie, powinnaś zastanowić się, czy ten mężczyzna naprawdę cię ceni.