Proszę, nie siadaj na moim łóżku w swoim ubraniu! – Czy wpuszczasz gości do swojej sypialni?

Jak reagujesz, gdy ktoś w ulicznych ubraniach siada na twoim łóżku? Susan Shane uważa to za niedopuszczalne! Dlaczego? Wyraziła swoje stanowisko na łamach magazynu Cosmopolitan:

“Zdejmij spodnie!” rozkazuję. Po tych słowach gość na mnie spogląda, a z jego spojrzenia widać zdziwienie i… podniecenie.

Szybko wyjaśniam moje żądanie: “Nie mam zamiaru spać z tobą, ale siadanie na moim łóżku w ubraniu, w którym chodzisz po ulicy, jest niedozwolone.”

Żadnych walizek ani toreb na moim łóżku. Odwiedziły one ogromną liczbę różnych podłóg i innych wątpliwych powierzchni. Sam nie dotykam swojego łóżka, dopóki nie wezmę prysznica.

Zawsze zastanawiałam się, dlaczego moja prośba wprowadza ludzi w zakłopotanie. Oto jak tłumaczę im swoje stanowisko:

“Pomyśl tylko, gdzie były twoje ubrania: siadłeś w nich na siedzeniu w metrze, na ławce w parku, za barem. A teraz wyobraź sobie, jakie osoby siedziały na tych miejscach przed tobą.

Czy zaprosiłbyś wszystkich z nich do łóżka? Nie sądzę. Ale to właśnie się dzieje, ponieważ ich pot, bakterie i cząsteczki skóry pozostają na twoich ubraniach…”

Oczywiście, można pomyśleć, że boję się złapania jakiegoś wirusa lub zarażenia wszy, ale nie jest tak, chociaż nie wykluczam takiej możliwości.

Po prostu nie mogę znieść myśli, że moje łóżko jest wypełnione czymś brudnym i potencjalnie niebezpiecznym.

Pewnego dnia moi przyjaciele musieli sami doświadczyć, jak poważnie traktuję tę zasadę.

Byliśmy w Nashville. Ja i dwie przyjaciółki wróciłyśmy do domu trochę później niż reszta, i żeby nie budzić wszystkich, jedna z moich przyjaciółek poszła do sypialni, żeby zebrać wszystkie nasze piżamy.

Ku mojemu rozczarowaniu, przyniosła legginsy, w których podróżowałam samolotem. Ubrania na podróż należą do najbardziej brudnych.

Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, ile ciał w swoich brudnych strojach podróżniczych usiadło na tych wygodnych, miękkich fotelach.

Moje rozczarowanie prawdopodobnie było widać na mojej twarzy, ponieważ moja przyjaciółka od razu zapytała, co się stało.

“To są legginsy uliczne” – powiedziałam z obrzydzeniem.

To wyglądało dość komicznie, zaczęliśmy się śmiać, nasz śmiech obudził wszystkich innych, musiałam im wszystkim wyjaśnić, o co mi chodziło.

Dzięki temu, że wszyscy byli już obudzeni, mogłam wejść do mojej sypialni i ubrać czyste, domowe legginsy i spokojnie spać, nie martwiąc się o spotkanie wielu osób siedzących obok mnie w samolocie w moim miejscu.

Dlaczego boję się brudnego łóżka?

Może przyczyna leży w tym, że moja matka pochodzi z Japonii, a w naszej kulturze ludzie myją się przed pójściem spać – nie tylko dla relaksu, ale także aby nie brudzić swojego miejsca do spania.

Może chodzi o to, że mieszkałam w kilku kawalerkach, w których jedynym meblem był mój łóżko.

Innymi słowy, boję się, ponieważ łóżko jest dla mnie praktycznie sanktuarium. Chcę móc rozpieszczać się w pościeli, wiedząc, że są na niej tylko moje zarazki i wirusy tych osób, które sama zaprosiłam tu.

Teraz, kiedy skończyłeś czytać ten artykuł, najprawdopodobniej czujesz się kompletnie zdezorientowany. Kiedy tłumaczę swoje stanowisko przyjaciołom, okazuje się, że nie zastanawiali się nad tym wcześniej, i wielu z nich również blokuje dostęp ulicznych ubrań do swoich łóżek.

Myślę, że przez lata mojego życia udało mi się naprowadzić dziesiątki osób na właściwą ścieżkę.