Przyszedłem do domu przyjaciela na kolację i zrozumiałem, dlaczego jego żona żąda rozwodu

Nie przyjaźnimy się z Jakubem zbyt długo. Pracujemy razem od dwóch lat. Mamy wspólne hobby: wędkarstwo i myślistwo. Często razem chodziliśmy na ryby i rozmawialiśmy o wszystkim . Jakub, jak się okazało, jest mężem mojej koleżanki z klasy o imieniu Emma. Podczas naszej ostatniej wyprawy na ryby był bardzo zdenerwowany. Okazało się, że on i Emma mieli problemy rodzinne i planowali się rozstać.

To było dla mnie szokujące, nigdy bym nie pomyślał, że mają jakiekolwiek problemy w małżeństwie, znając charakter Emmy. Ale Jakub zaczął mi opowiadać, że zbyt bardzo rozpieszczał swoją żonę.

Byłem zaskoczony. Kilka dni później odwiedziłem Jakuba, a tam wszystko stało się jasne. Zaproponował mi herbatę i zgodziłem się. Gospodarz postanowił podać kanapki do herbaty. Kiedy wziąłem gryza, natychmiast poczułem nieprzyjemną gorycz.

“Jakub, ta kiełbasa smakuje trochę gorzko” – powiedziałem.

“Po prostu jest trochę przeterminowana. Zawsze kupuję taką kiełbasę, jest dużo tańsza!” – odpowiedział Jakub.

Ledwo skończyłem “przysmaki” Jakuba, gdy postanowił oprowadzić mnie po swoim mieszkaniu. Pęknięty telewizor, który kupił od sąsiada, porysowane meble z aukcji internetowej, popękane talerze… Prawie wszystko w mieszkaniu było uszkodzone. Ale za to było tanie!

Tak… Jakub rozpieszczał swoją żonę! Po tym wszystkim, co zobaczyłem, postanowiłem ograniczyć kontakt z nim do minimum. Miesiąc później poznałem jego żonę na siłowni. Była szczęśliwa, że w końcu zerwała z Jakubem. Ostatnią kroplą goryczy było to, że Jakub odmówił jej pieniędzy na leczenie, twierdząc, że przejdzie jej to.