Wnuczka zaproponowała, żeby babcia zamieszkała w domu opieki dla osób starszych. I wtedy zaczęł się skandal

Ta historia opowiada o dziewczynie, która zajdzie w ciążę w wieku 18 lat. Jej chłopak, nie zastanawiając się dwa razy, zaproponował jej ślub i podjął pracę. Wszystko wydaje się dobrze, ale… Pieniądze wciąż były katastrofalnie niewystarczające do życia. Dodatkowo, miało się urodzić dziecko. Gdzie i jak powinna mieszkać młoda rodzina z dzieckiem?

Bohaterka artykułu znalazła rozwiązanie. Jej stara babcia mieszkała w małym jednopokojowym mieszkaniu. Dziewczyna porozmawiała z nią, próbując przekonać ją, aby przeniosła się do domu opieki dla osób starszych. Babcia nie tylko była oburzona. Wywołała ogromny skandal.

Kto ma rację?

Obecnie wnuczka jest po prostu zdumiona. Uważa, że babcia powinna zająć jej miejsce. Starsza kobieta nie może sama o siebie zadbać. I mieszka sama. Nikt jej nie pomaga. A w domu opieki dla osób starszych zadbałoby się o nią. I znalazłaby towarzystwo. Dziewczyna twierdzi, że myśli przede wszystkim o przyszłości dziecka. Potrzebuje ono miejsca do wzrostu. Potrzebuje domu. No i babci będzie tylko lepiej. Według wnuczki.

Ale czy na pewno? Młodzi ludzie w ogóle nie biorą pod uwagę opinii babci. A to, w najgorszym przypadku, nie jest piękne. Troszczą się o dziecko i siebie, ale o starszą kobietę? Brak jakiejkolwiek ludzkości. Brak szacunku czy współczucia. Być może, gdyby babcia była poważnie chora, gdyby potrzebowała ciągłej opieki medycznej, której dzieci nie mogą zapewnić, wtedy można byłoby pomyśleć o przeprowadzce… I nie do domu opieki, a do specjalnej placówki medycznej… A tak…