Wspaniała notatka od mamy

Notatka na lodówce to klasyk gatunku edukacyjnego:

“Drogi synu!

Jeśli teraz czytasz tę stronę, to znaczy, że w końcu wyczerpałeś internet. Nie próbuj dzwonić do naszego dostawcy ani grzebać w ustawieniach przeglądarki.

Musisz zrobić następujące rzeczy:

Idź do apteki na rogu, kup leki dla dziadka – recepty są w holu, na stoliku nocnym pod lustrem. Poza tym idź do supermarketu – weź dwie torby mleka 1,5%, krojony bochenek chleba i paczkę herbaty. Na stoisku z warzywami, które jest obok przystanku, kup kilka kilogramów ziemniaków, pół kilo cebuli i główkę kapusty. Zachowaj wszystkie paragony.

Zapomniałam telefonu komórkowego. Zadzwoń do taty w pracy i powiedz, że zdjęcia dziś nie będą gotowe. Jednocześnie przekaż, że poprosiłam go o odebranie prania z pralni po drodze do domu. Przed rozmową uruchom program z ikoną telefonu (na pulpicie w prawym górnym rogu) i zapisz odpowiedź taty w pliku z rozszerzeniem *.wav.

Zrób zadanie domowe – nawet jeśli poproszono cię o jedno zadanie matematyczne, nie jest to powód, aby odkładać je na późną noc. Strony podręcznika to 116, 121 i 118. Zwróć uwagę, że w trzecim zadaniu musisz zrobić równanie, a nie dopasować odpowiedź na końcu (poza tym jest w nim błąd). Przy okazji, nie ma odpowiedzi do pozostałych zadań.

Następnie posprzątaj swój pokój. Gdy wszystko będziesz mieć na swoim miejscu, policz wszystkie detale z zestawu klocków konstrukcyjnych w plastikowym słoju, liczbę płyt z zabawkami na półce, ile samochodów jest w pudełku. Po tym możesz otworzyć przeglądarkę i wpisać http: //otrzymane liczby, oddzielone kropkami, w pasek adresu.

Otworzy się tabela zarządzania kontem naszej podsieci domowej. Aby uzyskać dostęp do jej zmiany, wpisz odpowiedzi na drugie, trzecie i pierwsze zadanie z podręcznika w okno “hasło”.

Znajdź nasz adres IP w lewej kolumnie i dokładnie wpisz go w okno obok (gdzie metoda płatności to karta) ostatnie dwie cyfry z paragonów ze sklepu (z kodem na samej dole): ogólnie za warzywa, herbatę, mleko + chleb, sustak, flexalis + nalewkę z dziurawca. Wypełnij pozostałe miejsce zerami i kliknij przycisk “OK”.

Po tym możesz kontynuować korzystanie z internetu. Jeśli nagle dzwoni zły wujek, mówiąc, że jest “administrator systemu” i przeklina przez telefon, puść mu nagranie odpowiedzi taty z pliku. Mam nadzieję, że wszystko ci się uda. A ja przyjdę wieczorem i opowiem ci baśń o tym, jak mały haker na czele swojej grupy włamał się kiedyś na serwery Microsoftu i arabskich terrorystów.

Całuję! Twoja mama.”