5 zasady dla szczęśliwego i bogatego życia według legendarnego Coco Chanel (uwaga dla wszystkich kobiet)

Każda kobieta pragnie być piękna i odnosić sukcesy, i dokładnie taką była Coco Chanel. Nikt nie zaprzeczy, jaka była wspaniałą kobietą. Chanel była nie tylko piękna, ale także silną, błyskotliwą kobietą, która przeszła wiele. Oto jej pięć zasad, które zaprowadzą cię do bogatego i szczęśliwego życia.

Dąż do lepszego życia

Niemożliwe jest rozpoczęcie drogi do szczęśliwego życia bez dążenia do tego. Dotyczy to również postawy wewnętrznej, kiedy przygotowujesz się zarówno do zmian wewnętrznych, jak i działań zewnętrznych.

Aby zacząć żyć lepiej, musisz zacząć działać. Często zbyt wiele myślimy o planach, krokach działania i ostatecznie utykamy na tym etapie.

Coco Chanel nie siedziała i nie myślała długo. Brała się za to i działała. Zacząła od małego biznesu – krawiectwa na zamówienie. Ale wszyscy wiemy, kim się stała.

Pozbądź się zbędnych wydatków

W naszym życiu są zbędne wydatki. Nawet jeśli wydaje ci się, że całe pieniądze idą na rzeczy niezbędne, przeanalizuj swoją listę wydatków. Jak często widziałaś coś w sklepie, a nawet na wyprzedaży, musisz to zabrać.

No cóż, według promocji, a potem będzie kosztować więcej. Nawet nie zastanawiamy się, czy ta rzecz będzie nam potrzebna czy też pozostanie zbierać kurz w pokoju.

Jak często chodzimy na spacer do centrum handlowego? Wiedzą, jak zwabić ludzi – tam jest naprawdę pięknie, a zimą też ciepło. I oczywiście stoją standy z ubraniami i różnymi drobiazgami, które zaczynamy kupować.

Jeśli chcesz pójść na spacer, lepiej wydać kilkaset na wystawę niż kilka tysięcy w centrum handlowym.

Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z rzeczy, które czasami chcesz kupić. Ale najpierw upewnij się, że będzie ci to przydatne w jakiś sposób. Jeśli nie obdarujesz siebie, możesz się wypalić, a wtedy na pewno nie zobaczysz żadnego sukcesu.

Oszczędzaj pieniądze oszczędnie

Oszczędzanie pieniędzy nie oznacza zatrzymania się na kupowaniu niepotrzebnych rzeczy. Czasami zdarza się, że trzeba oszczędzać nawet na rzeczach, które nie są konieczne.

Chanel powiedziała, że niektórzy oszczędzają pieniądze i biednieją, a inni stają się bogatsi. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ludzie, którzy naprawdę umieją oszczędzać, wiedzą, gdzie kierować swoje pieniądze.

Dąż do niezależności

W dążeniu do sukcesu musisz nauczyć się być niezależnym. Szczególnie kobiety. Przecież w naszym kraju przeważnie wszystko zapewniane jest przez mężczyznę. Coco Chanel przyszła w interesujący sposób – najpierw była ona finansowym wsparciem swoich mężów.

Ale dla niej było to jak pożyczka na przyszłość. A potem, gdy Chanel już miała swoje pieniądze, zachowała swoją niezależność nawet z bogatym mężem.

Oczywiście, doświadczenie Chanel nie jest powodem do rezygnacji z jakichkolwiek pieniędzy, ale jeśli chcesz odnieść sukces, niezależność musisz zdobyć przynajmniej do pewnego stopnia.

Bądź stanowcza w swoich decyzjach

Chanel była znana z obrony swoich pomysłów. Jeśli masz pragnienie i jesteś gotowa podążać w jego kierunku, nie słuchaj innych. Słuchaj tylko swego wewnętrznego głosu. Oprócz ciebie, nikt nie zmieni twojego życia.

Ludzie wokół mogą wątpić i dawać niepotrzebne rady, ale jeśli masz cel, łatwo pokonasz przeszkody na drodze do jego osiągnięcia.

Jednak szczęście materialne to nie wszystko. Naprawdę bogatą osobą jest ta, która ma wewnętrzny spokój i jest otoczona przez bliskich. Nawet jeśli nie mieszkamy w luksusowych rezydencjach, to one czynią nasze życie bogatym.

A czy masz swoje własne sekrety, które zaprowadzą cię do szczęścia i bogactwa? Podziel się swoją opinią w komentarzach!