“54-letnia kobieta po raz pierwszy została matką po 11 nieudanych próbach zajścia w ciążę

Magda Epton z Sydney po raz pierwszy zaczęła myśleć o zostaniu matką, gdy miała 39 lat. Przeszła badania i rozpoczęła leczenie niepłodności.

Magda nie miała stałego partnera. Spotykała się z mężczyznami w nadziei na znalezienie osoby, z którą mogłaby założyć rodzinę. Później nie mogła już przezwyciężyć swojego “zegarkowo-kwiatowego okresu”. Dlatego Magda zdecydowała się na dziecko za pomocą sztucznego zapłodnienia.

Zwracała się do wielu klinik leczenia niepłodności i wydawała dużo pieniędzy, ale nie osiągała pożądanych rezultatów. W jednej z klinik lekarze zaproponowali jej skorzystanie z terapii psychologicznej, aby pomóc jej zaakceptować fakt, że może być niezdolna do posiadania dzieci.

Przez 10 lat leczenia Magda przeszła 2,5 cyklu zapłodnienia in vitro, z czego trzeci został przerwany z powodu zespołu nadmiernej stymulacji jajników.

Kobieta była już dwukrotnie w ciąży, ale oba razy straciła dziecko w 8. tygodniu. Następnie przeszła kolejne 13 kursów leczenia niepłodności w celu zajścia w ciążę, ale ponownie bez powodzenia.

Magda była zrozpaczona i gotowa się poddać. Rozważała możliwość adopcji, ale musiałaby czekać co najmniej siedem lat, ponieważ samotne matki zawsze znajdują się na końcu listy kandydatów.

W 2017 roku Magda udała się do Kapsztadu po dwie dawki embrionów od dawców. Kobieta zostawiła w klinice prawie 11 000 dolarów, i to była jej ostatnia szansa, by zostać matką.

Kiedy Magda wróciła do Sydney, była bardzo zdenerwowana, nie wiedząc, jak przebiegnie operacja. Jednak poczuła ulgę, gdy pierwsze badanie USG wykazało, że jest w ciąży ze zdrowymi bliźniakami.

W 2018 roku, w wieku 54 lat, Magda urodziła dwie córki. Jest niezależną projektantką freelancerską, pracuje na własny rachunek i poświęca wiele czasu swoim dzieciom. Jej zdaniem macierzyństwo w późniejszym wieku ma swoje zalety.

Nasza bohaterka nie interesuje się gadżetami i nie spędza większości dnia przy telefonie komórkowym, jak wiele młodych matek. Poświęca cały swój wolny czas na wspólne zajęcia z córkami, zabawy, spacery i wycieczki do parku