Co sprawia, że mężczyźni po 50. roku życia porzucają swoje rówieśniczki na rzecz młodszych kobiet?

Sytuacje, w których mężczyźni po 50. roku życia zakochują się w młodszych kobietach, a nawet porzucają swoje żony, są dość powszechne. Dlaczego tak się dzieje? Aby to zrozumieć, chcę opowiedzieć kilka historii z życia, z których postaramy się wyciągnąć wnioski.

Mężczyzna jest znudzony

Jest to prawdopodobnie najczęstszy przypadek, gdy mężczyźni opuszczają swoje rodziny. Powiedzmy, na przykład, Jakub… Wydawał się żyć jak zwykle. Rozwijał się, próbował, robił karierę. I ze wszystkiego był zadowolony: jego żona Anna była piękną kobietą, ciężko pracowała i zajmowała się dziećmi. Dopiero później okazało się, że stała się dla niego bardziej siostrą niż żoną.

Anna była zbyt poważna, choć bardzo piękna, a on był wesoły i energiczny. I po prostu znudziła go, więc zaczął się rozglądać.

A kiedy się rozejrzał, natychmiast się zakochał. Maria – jest o 18 lat młodsza. Spokojna, aktywna, wesoła. Tego właśnie brakowało Jakubowi w jego małżeństwie. Więc odszedł. Wychowuje też dziecko z pierwszego małżeństwa Marii.

Obudziła się “druga młodość” mężczyzny

Oto Michał. Dobrze mu idzie w pracy, szefowie go zachęcają, pensja wystarcza dla wszystkich. A jego żona, Olga, jest piękna, rzadko się kłócą, jakby się rozumieli. Ale po czterdziestce Michał stawał się coraz bardziej smutny, a lata przemijają, a on spogląda na nie z coraz większą tęsknotą.

I wtedy poznał Emmę. Jest o 21 lat młodsza od Michała. 30 lata to złote lata. A teraz czuje się tak, jakby to było jego wybawienie od starości, która czai się gdzieś przed nim.

I żadne zobowiązania, żadne wnuki, żadne dzieci, żadna żona, najlepsza na świecie, nie może go powstrzymać. Biegnie więc ku tej linii życia, która pozwoli mu nadrobić wszystko, co stracił.

Żona zestarzała się przed mężem

Oczywiście chciałoby się, żeby było jak w bajkach. Żyli długo i szczęśliwie i umarli tego samego dnia. Ale to rzadko się zdarza. Weźmy Andrzeja. Zawsze był dumny ze swojej żony Terezy. Zaczęli spotykać się w szkole, a ona była tam uważana za najpiękniejszą dziewczynę.

I wszystko było dobrze, dopóki nie skończyła 50 lat.

Dawna uroda Terezy jakoś “odpłynęła”. Wokół jej dużych niebieskich oczu zebrały się tak gęste zmarszczki, a same oczy jakby przestały błyszczeć. Jej skóra nie jest już tak elastyczna, a postawa się zmieniła. Patrząc na zdjęcia z wesela, widzi się zupełnie inną osobę.

Andrzej poznał inną kobietę, młodszą od niego o 23 lata.. Poszedł do niej. Po co siedzieć w domu z więdnącym kwiatem, skoro można iść na spacer do ogrodu?

Wnioski.

Ogólnie rzecz biorąc, możemy wyciągnąć jeden duży wniosek. Mężczyzna czuje się dość młody i energiczny i nie jest już zainteresowany swoją żoną. A czasami zdarza się, że człowiek zakochuje się głęboko, a rozsądne argumenty schodzą gdzieś w tle. Orkiestrą dyrygują hormony. I bez względu na to, jak bardzo staramy się zatrzymać tę osobę, ona i tak odejdzie.