Dlaczego, mając 60 lat, nadal wyglądam jak młoda kobieta, a nie babcia?

Mam jedno przyzwyczajenie: obserwowanie różnych ludzi. Szczególnie często zwracam uwagę na osoby w moim wieku. Wielu z nich wygląda po prostu strasznie. Ma się wrażenie, że robią wszystko, aby stać się jak babcie. Po co? Nie potrafię tego zrozumieć. Ciągle słyszę, że nie wyglądam na swój wiek. A ja znam powody tego.

Uważnie zwracam uwagę na swoją wagę. Ostatnio skończyłam sześćdziesiąt lat i nie mam ochoty zamienić się w komiczną grubą ciocię. Staram się kontrolować swoją dietę i uprawiam regularnie ćwiczenia.

Staram się dostosować do czasów, w których żyjemy. Nie nachodzę młodych ludzi, próbując narzucać swoje zdanie, znam się na technologii i po prostu spokojnie żyję.

Nie marudzę, nie denerwuję się z powodu drobiazgów. Nie znoszę tych, którzy ciągle narzekają na życie.

Wybieram “młodsze” rzeczy, modną odzież. Obecnie jest bardzo łatwo dla kobiet w moim wieku wyglądać pięknie i modnie.

Interesuję się bieżącymi wydarzeniami. Nie tylko uczę się czegoś nowego o technologii, ale też staram się z niej korzystać. Czytam wiadomości, oglądam nowe filmy, dużo rozmawiam z innymi ludźmi.

Nie zapuszczam długich włosów i nie zbieram ich w brzydką kitkę. Kiedy ma się cienkie włosy, lepiej jest je krótko ostrzyc, niż cierpieć z powodu braku loków.

“Przyjaźnię się” z wszelkimi nowinkami technologicznymi. Mam smartfon i tablet. Nie proszę o pomoc z nimi, wszystko znam sama.

Nie maluję się. Duża ilość makijażu tylko podkreśla zmęczoną i pomarszczoną twarz. Istnieje wiele artykułów i filmów, których można się trzymać, aby nauczyć się, jak malować “przeciwstarzeniowo”.

Nie znoszę siedzenia w czterech ścianach domu. Staram się chodzić na spacer przynajmniej z moimi wnukami, ale nie narzucam się im, zawsze szukam czegoś, żeby się zajmować, żeby się dobrze bawić.

Nie mam męża. Jestem całkowicie wolna. Jestem przekonana, że jeśli małżeństwo staje się ciężarem, to trzeba je przerwać.

Czy zgadzasz się z tym zdaniem?