Dlaczego spanie w czyichś ramionach to najbardziej przydatny nawyk

Jeśli nie masz stałego partnera, pilnie poszukaj jednego. Osoby, które przytulają się podczas snu, żyją dłużej, są mniej zmartwione i bardziej cieszą się życiem!

Okazuje się, że naukowcy od dawna wiedzą, że spanie w czyichś ramionach jest bardzo korzystne dla zdrowia.

Oto, co pisze The Wall Street Journal na ten temat:

“Gdy dzielisz łóżko z kimkolwiek, poziom cytokin (hormonów stresu) w twoim ciele spada, a oksytocyna (hormon miłości i redukujący lęki) wzrasta. Spanie razem to doskonały sposób na redukcję stresu i nauczenie się cieszenia życiem.”

Są również badania, które pokazują, że kobiety będące w stabilnych związkach zasypiają szybciej i rzadziej budzą się w nocy niż te, które są samotne lub których status niedawno się zmienił.

Ale nie można na tym poprzestać! Nauka mówi, że najlepiej będzie, jeśli ty i twój partner śpicie nago.

Moim zdaniem to naprawdę tak, nie trudno zgadnąć: sen nago wzmacnia poczucie bliskości i intymności, a to z kolei wzmacnia wasz związek.

Ankieta przeprowadzona wśród 1000 małżeństw i osób będących w związkach małżeńskich w Wielkiej Brytanii wykazała, że wśród osób śpiących nago, 57% jest zadowolonych z małżeństwa. Natomiast wśród tych, którzy nadal noszą bieliznę w łóżku, tylko 48%. Wyciągnijcie własne wnioski.

W ogólnym rozrachunku nauka nie popiera twojej potrzeby niezależności. Twierdzi, że stwierdzenie: “Lepiej być samemu niż być z kimś” jest całkowicie dalekie od prawdy.

A co ty o tym myślisz? Powiedz nam w komentarzach!