Gdy tylko teściowa nas odwiedza, od razu zabiera się do sprzątania. Nawet gdy jest czysto, musi odkurzyć po raz dziesiąty

Wizyty mojej teściowej po prostu doprowadza mnie do szału. Gdy tylko przychodzi do nas, od razu zaczyna sprzątać. Kiedy proszę, żeby tego nie robiła, udaje pomocną.

Ona mieszka niedaleko, więc jest częstym gościem w naszym domu. Musi wejść przynajmniej na minutę, ale codziennie. Przychodzi i zaczyna nam mówić, jak można żyć w takim bałaganie. Tak, nie jesteśmy idealnie czyści, ale wszystko mi pasuje.

Dużo z mężem pracujemy, więc po pracy wolimy odpocząć niż chodzić z mopem. Sprzątam w weekendy.

Podłogi są czyste, wszystko jest na swoim miejscu, nie ma prania ani brudnych naczyń. Co jej nie pasuje? W oczach teściowej jesteśmy dosłownie przestępcami.

Jest pewna, że nie da się tak żyć. Gdy tylko przekroczyła próg, od razu bierze szmatkę i zabiera się do sprzątania.

Na początku nic nie mówiłam, myślałam, że z czasem przestanie to robić. Ale niestety. Denerwuje mnie takie zachowanie mojej bliskiej osoby, bo ze wszystkim radzimy sobie normalnie.

Kiedy zaczęłam jej okazywać swoje niezadowolenie, obraziła się na mnie. Chciała zrobić dobry uczynek, ale jestem taka niewdzięczna.

Mąż też dołączył. Chce odpocząć po pracy, a nie niańczyć matkę. Podkreśla, że przyjęła rolę Kopciuszka, mimo że przyjeżdża z wizytą.

Wtedy zaczęłam ja do niej przychodzić, pomagać w domu, ale ona powiedziała, że ona jest tu sama gospodynią, nie potrzebuje żadnych pomocników. Mąż pomaga jej robić to, czego sama nie potrafi. Dlaczego więc nie rozumie, że ja też chcę być jedyną gospodynią domową w swoim mieszkaniu?

Najciekawsze jest to, że kiedy naprawdę potrzebuję pomocy, nie proszę o nią. Po remoncie zadzwoniłam do niej i poprosiłam o pomoc w umyciu mieszkania, ale powiedziała ze jest zajęta. Chociaż wtedy naprawdę potrzebowałem czyjejś pomocy.

Ale zgadza się na odkurzanie dziesięć razy dziennie. Już skończyła sprzątać. Jak mam być cierpliwa i nie wysłać jej gdzieś daleko?