Historia na lotnisku: “Co cię obchodzi, jak wyglądam na swoje lata?”

W zaledwie kilka tygodni jej wpis został poparty przez ponad 50 tysięcy kobiet z całego świata!

Kanadyjka Annick Robinson wracała do domu do Montrealu po konferencji. Była zmęczona po locie i naprawdę chciała jak najszybciej zobaczyć swoje dzieci. Była na lotnisku, gdy do niej zbliżył się konsultant ds. kosmetyków i zaczął zadawać pytania.

Publikujemy historię Annik, którą 55 tysięcy osób poparło na Facebooku.

Wszystkie zdjęcia w poście: © Annick Robinson

“Wczoraj byłem strasznie zmęczona. Byłam na lotnisku i wychodziłam, gdy ten konsultant zmusił mnie do rozmowy, podając mi darmowe naturalne mydło. Ale w dzisiejszym świecie nic nie jest za darmo! Przynajmniej na lotniskach…

Nastąpił następujący dialog:

Mężczyzna: “Twoja skóra wygląda naturalnie, bez makijażu, prawda?”

Ja: “Um, tak.”

Mężczyzna: “Zgadniję twoj wiek…”

Ja: “Wyglądam na swój wiek – i to jest całkowicie normalne.”

Mężczyzna (nie wiedząc, jak odpowiedzieć na to): “Pozwól, że pokażę ci naszą gamę produktów do twarzy. Jeśli teraz nie zaczniesz dbać o swoją skórę, te zmarszczki na twarzy staną się znacznie głębsze, gdy będziesz miała 45 lat, a potem kosmetyki nie będą w stanie pomóc.”

Ja: “Co złego jest w tym, że kobieta wygląda na 40 lat?”

Mężczyzna: “Porozmawiajmy o workach pod oczami i zmarszczkach na twarzy. Mogę zaoferować ci krem na skórę wokół oczu, który po 15 minutach pozbędzie cię tych problemów.”

Ja: “Co jest złego z moimi oczami? Mam małe dziecko w domu i od dwóch lat nie śpię wystarczająco, więc mam worki pod oczami i jestem szczęśliwa, że je mam. Mój mąż i ja często się śmiejemy, stąd te zmarszczki. To wszystko jego wina. Ale on podoba się, jak wyglądam. Nie sądzę, że potrzebuję twojego kremu.”

Mąż: “Może teraz nie potrzebujesz, ale w wieku 50 lat będzie za późno, żeby cokolwiek zmienić. Jeśli teraz nie podejmiesz działań, zmarszczki będą tak głębokie, że tylko operacja pomoże.”

Ja: “I co jest tak strasznego w tym, że kobieta się starzeje? Mój mąż i ja wielokrotnie rozmawialiśmy o tym, jak będziemy żyć i stawić czoła starości razem, będziemy takim zabawnym starym małżeństwem z wieloma zmarszczkami. Przecież mój mąż też się starzeje, wszyscy się starzejemy. To integralna część życia.”

Mężczyzna (nerwowo spoglądając na przechodzących obok stoiska ludzi, którzy podsłuchiwali rozmowę): “Poczekaj, jeśli martwisz się o cenę, mogę zaoferować dobre obniżki – 3 kremy za 199 dolarów. To taniej niż Botox!”

Ja: “Teraz wyglądam normalnie mając 45 lat, i będę wyglądać normalnie mając 50 lat, bo nie ma w tym niczego kryminalnego w tym, że kobiety się starzeją. Starość to przywilej, którego wielu się zaprzecza. Nie pochwalam sposobu, w jaki próbujesz promować młodość ponad swoimi produktami i deprecjonować starzenie jako taktykę sprzedaży.”

Po tej rozmowie postanowiłam zrobić zdjęcie właśnie tutaj mojej pomarszczonej twarzy z workami pod oczami. Tą twarzą moje dzieci i mąż mnie kochają, więc prawdopodobnie wyglądam podobnie jak on w tej postaci.”

Po otrzymaniu tysięcy komentarzy i opinii Annique zamieściła jeszcze kilka słów.

“Dziękuję wszystkim za wsparcie, ale chcę wyjaśnić. Mój wpis nie gloryfikuje naturalnego wyglądu bez makijażu, nie chodzi o to, że obraziłam się słowami konsultanta, facet po prostu wykonywał swoją pracę. Mój wpis dotyczy przemysłu piękności, który zarabia miliony, sprawiając, że kobiety nienawidzą swojego wyglądu i samego naturalnego procesu starzenia się. Zmieńmy te narzucone stereotypy, bo kobiety mają znacznie ważniejsze rzeczy do zrobienia niż siedzieć i nerwowo liczyć swoje zmarszczki!”