Kelner otrzymał 500 dolarów napiwku od klienta, który zamówił tylko wodę. Początkowo był zdezorientowany, ale notatka pozostawiona przez klienta na serwetce wszystko wyjaśniła

Zdarzyło się to w zwykły, roboczy wtorek, gdy 32-letni kelner, Casey Simmons, był na zmianie.

“Zamówili najtańszą rzecz z menu. Słodką wodę”, mówi kelner.

Rachunek wyniósł 37 centów, ale kelner otrzymał 500 dolarów napiwku. Powód został wyjaśniony w notatce na serwetce.

Okazało się, że wdzięczny gość to córka starszej kobiety, której dzień wcześniej pomógł młody mężczyzna.

Dzień wcześniej Simmons udał się do lokalnego supermarketu, aby kupić trochę jedzenia. Gdy stał w kolejce do kasy, zauważył starszą kobietę, która wyraźnie wyglądała na zdezorientowaną. Inni klienci po prostu przeszli obok starszej pani, ale Simmons tego nie zrobił.

Podszedł do kobiety i zapytał, czym jest zdenerwowana i czy potrzebuje pomocy. Staruszka nic nie wyjaśniła, ale młody mężczyzna postanowił jej pomóc i nawet zapłacił za jej artykuły spożywcze.

“Kosztowały tylko 17 dolarów, ale nie chodziło o pieniądze. Chodziło o pokazanie, że mu zależy”.

Jak dziewczyna wyjaśniła w notatce, tego dnia przypadała trzecia rocznica śmierci jej ojca, męża tej samej starszej kobiety. Próbowała wykonywać swoje codzienne obowiązki, ale ból serca ją przytłaczał.

“Jeden z najbardziej przygnębiających dni w roku… Nalegałeś, żeby za to zapłacić. Powiedziałeś, że jest bardzo piękną kobietą. Nie widziałam jej tak uśmiechniętej od śmierci mojego ojca. Dziękuję.”