Mądry ksiądz powiedział: aby być szczęśliwym w wieku 55+ i cieszyć się szczęśliwą starością, przygotuj trzy rzeczy

Młodość to czas, w którym masz wątpliwości dotyczące swojego życia i prawdziwych pragnień.

W młodym wieku jeszcze nie zdecydowałeś, czego chcesz od życia, ale w wieku dojrzałym dochodzisz do jasnego zrozumienia tego, kim jesteś, czego pragniesz i jak chcesz spędzić resztę swoich dni.

Młodzi ludzie zawsze “pędzą” i zawsze czegoś im brakuje: miłości, pieniędzy, mieszkania, samochodu. Zdobycie wykształcenia zabiera im dużo czasu, a potem całą energię poświęcają na wychowywanie dzieci.

Jednak dopiero “wydarzenie życiowe” może sprawić, że naprawdę stajesz się wolny, spokojny i szczęśliwy.

W pierwszej połowie życia miłość i różnego rodzaju pasje zajmują dużo miejsca. Praca również pochłania wiele czasu, nawet jeśli nie jesteś pewien, czy naprawdę jej potrzebujesz, biegasz jak zając, aby zarobić pieniądze…

Następnie przychodzi moment, kiedy wszystko, co jest niepotrzebne, zostaje odrzucone, a ty zdajesz sobie sprawę, jak wspaniały jest Stwórca, że stworzył takie niebo, takie drzewa i stworzył ciebie.

W młodości poświęcasz dużo energii na znalezienie odpowiedniego partnera życiowego, co jest bardzo wyczerpujące. Dopiero wtedy, gdy masz obok siebie niezawodną i oddaną osobę, która cię kocha i szanuje, możesz się zrelaksować i odpocząć od tych wiecznych pasji.

Wielcy umysły ludzkości twierdzą, że starość oznacza koniec pośpiechu.

To właśnie w podeszłym wieku zgiełk i pośpiech ustępują na dalszy plan, a ludzie w końcu mogą cieszyć się każdym dniem i każdą minutą. Zauważają pewne rzeczy, na które nie zwracali uwagi w młodości.

Pojawia się filozoficzna świadomość życia i każdego jego chwili. Dojrzali ludzie często decydują się wyjść na zewnątrz, ponieważ cicha, spokojna samotność wśród natury dodaje im siły do dalszego życia.

Dojrzałość to najszczęśliwszy czas, w tym wieku nie martwisz się o nic! Nie obchodzi cię, kto cię kocha, kto nie kocha, kto do ciebie dzwoni, kto nie dzwoni, kto cię opuszcza, kto zostaje, i tak dalej.

W tym wieku możesz czytać dobre książki, słuchać muzyki, jeść pyszne jedzenie bez obawy o zrujnowanie sylwetki i kochać swoją rodzinę, bez względu na to, jacy są. To wszystko. Pojawia się uczucie spokoju, komfortu i całkowitego bezwarunkowego szczęścia.

Pewien ksiądz powiedział mi, że do starości trzeba się dobrze przygotować. Nie potrzeba do tego wiele, wystarczy zdobyć trzy rzeczy. Istnieje wiele rzeczy, których człowiek chciałby doświadczyć w starości. Ale warto podkreślić te najważniejsze.

Rodzina

Jeśli ją masz, możesz być szczęśliwy w każdym wieku. A jeśli Bóg obdarzył cię wnukami, a nawet prawnukami, to “wiek zachodu słońca” zdecydowanie nadszedł.

Ulubiona praca

Ksiądz nazywa to “zawodem”, ale powinieneś znaleźć jedną, najważniejszą rzecz, która sprawia ci przyjemność. Może to być cokolwiek. W jego przypadku jest to służba Bogu. Ale ktoś, na przykład, hoduje kwiaty, ktoś robi na drutach lub haftuje, ktoś pisze opowiadania, ktoś maluje, ktoś gotuje.

Rób to, co sprawia, że twoja dusza śpiewa i tańczy. Upewnij się, że znajdziesz tę pasję.

Przytulny dom

Tak, tak, na starość ważne jest, gdzie jesteś. Zadbaj o to, aby Twój dom był przytulny, a wtedy będziesz mógł spędzić w nim wspaniałą i godną starość.