Moja córka romansuje z starszymi mężczyznami. Jedyna córka, której nie odmawiamy niczego

Nawet nie wiem, jak postępować w tej sytuacji. Chodzi o to, że niedawno wzięłam tablet mojej córki i odkryłam jej tajne konto w jednym z popularnych serwisów społecznościowych.

To, co zobaczyłam, mnie zszokowało. Teraz nie rozumiem, jak dalej się zachować. W skrócie, moja córka koresponduje z ogromną liczbą mężczyzn. W mojej głowie natychmiast przemknęło najgorsze… Ale nie spieszyłam się z wyciąganiem wniosków.

Powiem kilka słów o naszej rodzinie. Mamy jedyną córkę, dla której nie żałujemy niczego. Zawsze ma modne ubrania, codziennie dajemy jej sporą sumę na kieszonkowe, a co najważniejsze – zawsze staraliśmy się uczyć ją dobrych manier. A tu się okazuje…

Kiedy córka wróciła ze szkoły, studiuje na kierunku projektowania, pierwszego dnia spróbowałam delikatnie porozmawiać z nią.

Mówiąc tak, przypadkowo wzięłam twój tablet i trafiłam na twoje konto w serwisie społecznościowym. No i, oczywiście, zobaczyłam korespondencję.

Tak, zapomniałam dodać, że ostatnio córce zaczęły pojawiać się różne drogie rzeczy, których nie kupowaliśmy. Na pytanie “Skąd masz?” odpowiadała, że to prezenty od bogatego chłopaka, z którym się spotyka.

Wtedy trochę się martwiłam, bo prezenty nie są tanie: to torebka znanej marki, to złote ozdoby, to coś jeszcze…

Krótko mówiąc, kiedy córka dowiedziała się, że przeczytałam całą korespondencję z jej tajnego konta, trochę się spięła, a potem przyznała, że naprawdę spotyka się z różnymi chłopcami.

Co więcej, spokojnie wyjaśniła, że oni obdarowują ją różnymi prezentami, a kiedy robią aluzje do poważniejszego związku, po prostu się z nimi rozstaje. Jej zdaniem, nie jest zobowiązana do niczego, ponieważ nie obiecuje nic swoim adoratorom, a prezenty są ich inicjatywą.

Bardzo się martwię i nie wiem, jak postępować w tej sytuacji, ponieważ mojej córce zaledwie 18 lat. Boję się również powiedzieć mężowi, ponieważ jest bardzo ognisty i szalenie kocha naszą córkę. Kto wie, jak się zachowa w tej sytuacji…

Jak mam postępować jako matka?