Pan młody oznajmił pannie młodej, że kocha inną osobę właśnie podczas ślubu. Wskazał na nią, i nikt nie potrafił powstrzymać łez

W różnych krajach tradycje ślubne są nieco inne, ale istota pozostaje ta sama. Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu dla większości z nas.

Przygotowujemy się do niego, rozkoszujemy się radosnym podekscytowaniem, mamy nadzieję, że wszystko pójdzie znakomicie lub przynajmniej “nie gorzej niż u innych”.

Wielu szczegółowo planuje ceremonię ślubną, zatrudnia doświadczonych prowadzących, którzy trzymają w swoich wprawnych rękach cugle święta. Ale absolutnie wszystkiego nie da się przewidzieć.

Na tego rodzaju uroczystościach zdarzają się zarówno przyjemne niespodzianki, jak i ogromne rozczarowania: to, co młodzi ludzie uwielbiający gry komputerowe nazywają “epicką porażką” – grandioznym niepowodzeniem, oszałamiającym fiaskiem.

Ale w tej historii pozornie zwykłego portugalskiego małżeństwa wszystko poszło źle od samego początku. Jefferson i Jessica, jak zwykle, udali się do ołtarza, by przysiąc miłość i lojalność przed Wszechmogącym.

I nagle, w najbardziej napiętym momencie, na szczycie ślubu, pan młody nagle oznajmił, że oprócz panny młodej ma jeszcze inną osobę, którą kocha nieskończenie.

Goście zastygli. Każdy słyszał o nieszczęsnych pannach młodych, które zostały porzucone przez bezdusznych panów młodych w ostatniej chwili, właśnie przy ołtarzu lub w trakcie weselnego uczty. Podobne podejrzenia i wersje roiły się w głowach zaproszonych gości. Ale Jefferson szybko rozwiał je, nie pozwalając świadkom skupiać się na negatywnych myślach.

Pan młody odwrócił się i wezwał dziewczynkę, która stała za panną młodą. Okazało się, że jest to ośmioletnia córka jego wybranki, Giovanny. Dziewczynka dorastała bez ojca, długo czekała, aż jej matka znajdzie prawdziwego partnera życiowego. I ona, zdaje się, nie spieszyła się z małżeństwem właśnie dlatego, że szukała nie tylko godnego męża, ale także kochającego ojca dla swojej córki.

Przyszły ojciec, patrząc w oczy swojej nowo nabytej córki, szczerym głosem złożył przysięgę: “Będę cię kochać, opiekować się tobą, chronić cię i nie pozwolę, aby przydarzyło ci się cokolwiek złego.”

Giovanna wysłuchała tej poruszającej przemowy z łzami w oczach, po czym wzięła mikrofon i wyraziła swoje odpowiednie słowa podziękowania. Takie chwile nigdy nie zostaną zapomniane. Będą o nich pamiętać razem, będą oglądać ten film w najważniejszych momentach swojego życia.