Porozmawiałam z przyjacielem i dowiedziałam się, jak “powinna wyglądać kobieta po 50-tce w oczach mężczyzn”

50 lat to pewien etap w życiu kobiety, w którym zachodzą pewne zmiany. Niektóre kobiety zaczynają odczuwać spadek zainteresowania ze strony mężczyzn, co również nie sprzyja optymizmowi i dobremu nastrojowi.

Jednak to jest nasze, kobiece spojrzenie na wiek i związane z nim zmiany. A jak mężczyźni postrzegają kobiety w wieku 50+? Porozmawiałam na ten temat z przyjacielem w tym samym wieku i dowiedziałam się, co im się podoba u kobiet, a co powoduje irytację.

Oczywiście, nie twierdzę, że wszystkie mężczyźni podzielają tę samą opinię. To przecież nie jest badanie opinii publicznej, ale prywatna opinia jednej osoby.

Zadbanie o siebie

Zabawne jest to, że kobiety i mężczyźni mają różne pojęcia na temat “zadbanej kobiety”. Według mojego przyjaciela, zadbana kobieta to dama z schludnym uczesaniem, naturalnym manicurem i delikatnym makijażem. Natomiast wiele rzeczy, które my, kobiety, uważamy za oznaki dbałości, nie podobają się mężczyznom.

Na przykład, wielu mężczyznom wydaje się śmieszne takie rzeczy jak przedłużane rzęsy i bardzo długie paznokcie.

Mojemu przyjacielowi wydają się bezsensowne “namalowane” brwi, zwłaszcza jeśli specjalista od makijażu permanentnego odbiega znacznie od naturalnego kształtu brwi. Nie akceptuje również stosowania botoksu. Uważa, że twarze kobiet, które poddają się temu zabiegowi, stają się nienaturalne, pozbawione zwyczajowej mimiki.

Natomiast powszechne dążenie kobiet różnych grup wiekowych do “robienia ust” uważa za kompletną głupotę. Jednak podejrzewam, że jeśli ktoś subtelnie poprawi swoje usta, minimalnie je powiększając, to mężczyźni po prostu tego nie zauważą. Jeśli jednak kobieta zdecyduje się na “napompowanie pierogów”, takie usta z pewnością nie będą uważane za atrakcyjne.

Jeśli chodzi o makijaż, mój przyjaciel uważa, że niektóre kobiety przesadzają. Mężczyznom naszego pokolenia bardziej podoba się naturalność, dlatego kosmetyki powinny tylko podkreślać nasze rysy, a nie “malować twarz” od nowa.

Ubranie

Mężczyznom podoba się odzież, która podkreśla kobiecość kształtów. Wiadomo, że faceci zawsze zwracają uwagę na figurę w kształcie “piaskowej klepsydry”, nawet jeśli wymiary nie są 90-60-90, ale znacznie większe. Czyli dla nich ważne są proporcje, a naszym zadaniem, jeśli chcemy podobać się mężczyznom, jest dobieranie ubrań tak, aby figura wyglądała proporcjonalnie.

Natomiast obecnie modny oversize mój przyjaciel nie akceptuje, uważa, że zbyt obszerny strój nie dodaje kobietom urody.

Zachowanie

Mężczyźni zwracają uwagę nie tylko na wygląd, ale również na sposób zachowania. Jeśli kobieta jest ciągle ponura lub ma na twarzy stałe niezadowolone wyrażenie, nie może liczyć na męską uwagę.

Natomiast wielu podoba się radosne, aktywne i życzliwe kobiety. To zrozumiałe. Kto chciałby rozmawiać z kobietą, która zawsze jest niezadowolona z wszystkiego, począwszy od pogody, a skończywszy na działaniach rządu. Pamiętajcie, nikt nie lubi słuchać skarg na życie, zwłaszcza jeśli skarżąca po prostu lubi ponarzekać, a tak naprawdę nie zamierza niczego zmieniać w swoim życiu.

Według mojego przyjaciela, wiek to tylko liczby. Jeśli kobieta pozostaje młoda w duszy, przyciągnie uwagę mężczyzn zarówno w wieku 50 lat, jak i w późniejszym okresie życia.