Przeczytasz to w ciągu minuty i zapamiętasz na całe życie. Mądra przypowieść o urazie

Sugerujemy, że przeczytasz bardzo mądrą przypowieść o uczuciach urazy. Być może ta przypowieść pomoże ci wiele zrozumieć i zmienić coś w twoim życiu.

Na świecie istnieje jedno interesujące zwierzę, które nazywa się Obraza. Jeśli go nie zauważysz, będzie żył na własną rękę i nie będziesz z nim komunikować.

Ale są ludzie na świecie, którzy zrobią wszystko, aby zdobyć to zwierzę i udomowić je. A gdy Obraza osiedla się w życiu i duszy człowieka, staje się bardzo trudna dla duszy takiej osoby.

I sama Obraza nie czuje się zbyt dobrze i prosi o wyjście na zewnątrz. Ale z jakiegoś powodu jest bardzo trudno ją puścić.

Ale niektórzy ludzie nie chcą wypuścić Obrazy na wolność za nic: od razu nazywają to zwierzę swoim i zaczynają je karmić i opiekować się nim, dlatego nie podoba im się nic w drugim człowieku, a ona prosi o wyjście na zewnątrz. Ale ponieważ Obraza ma słaby wzrok, nie jest w stanie samodzielnie wyjść, i z tą ślepotą zaraża człowieka, który uparcie nie chce jej uwolnić.

Ostatecznie, Obraza z rozpaczy zaczyna tłumić tęsknotę za wolnością, pochłaniając wszystko, co wpadnie mu pod łapy. A człowiek zaczyna chorować tu i tam, ale nadal nie chce wypuścić zwierzęcia. Uraza nadal pożera i rośnie, rośnie i pożera… O takich ludziach mówi się, że “gnije w nich uraza”.

Prędzej czy później Obraza przyrośnie do człowieka i stanie się jego częścią. A człowiek stanie się coraz słabszy, a Obraza stanie się coraz silniejsza i większa.

Wnioski: Uraza to stan umysłu, który sami wybieramy. Dlatego zanim obrażysz się, pomyśl: jak dużo radości z tego czerpiesz? A jeśli chcesz czuć się jak nieszczęśliwa ofiara, nie zapomnij, że drapieżnik zaatakuje ofiarę, a nie innego drapieżnika.