Tak oto mówi silna kobieta: “Żegnaj”

Kim jest ta silna kobieta? Jest zdolna do ryzyka i bezinteresownych poświęceń. Potrafi pomóc każdemu w trudnych chwilach, nawet gdy sama jest w tarapatach. Jak się zachowuje, gdy zostaje porzucona? O tym wie Ray Noormega.

“Silna kobieta żegna się zupełnie inaczej – bo ona to nie tylko kobieta. Nie będzie długo płakać ani przypominać ci o twoich dawnym błędach, nie będzie cię zmuszać do powrotu.

Wszystko wie o rozwodzie – przecież to uczyniło ją silniejszą.

Spokojnie pozwoli ci odejść, bo wie: ludzie przychodzą i odchodzą. Jej życie toczy się bez względu na to, czy jesteś w nim czy nie. Będzie szanować twoją decyzję o odejściu, bo rozumie, że zasługujesz na szczęście.

Silna kobieta wie, że musi nauczyć się przetrwać sama.

Silna kobieta zawsze pamięta: nie można żądać uwagi i lojalności od innych, miłość jest prostą i łatwą rzeczą.

Ona rozumie: właściwa osoba nigdy jej nie opuści, a puste miejsce nigdy nie pozostaje puste – zostanie wypełnione przez nowych ludzi. Wie, że każde zakończenie jest nowym początkiem i nie boi się zaczynać od nowa.

Może być zmęczona tym, że jest porzucana lub brana za pewnik, ale nigdy nie będzie żałować, że cię kochała.

Nie zna uczucia strachu, ma wystarczająco dużo odwagi, by ponownie otworzyć swoją skaleczoną duszę. Zawsze żyje w nadziei na to, co najlepsze, bo wierzy, że na świecie są ludzie, którzy jej nie opuszczą, aby się to nie zdarzyło.

Twoje odejście nauczy ją, żeby ceniła siebie, i w końcu zrozumie, że zawsze będzie sobą, z tobą lub bez ciebie.

Zamiast opłakiwać stratę, znowu się podniesie, potrząśnie się i będzie żyć – dzień po dniu. Twoje odejście da jej szansę skupienia się na osiąganiu celów, o których dawno zapomniała. Nie tylko przetrwa, ale także spełni swoje marzenia.

Mimo że jej serce jest złamane i będzie bardzo trudno je złożyć, jest pewna: twój rozwód uczyni ją silniejszą, bo ból i cierpienie są dla niej dawane, aby się z nich nauczyć.

Nie poprosi cię o powrót, zamiast tego silna kobieta nauczy się wybaczać i kochać siebie. Przetrwa. Nie obwinia siebie za twój odchód. Wie, że zrobiła wszystko, co mogła, żeby zatrzymać cię, nawet jeśli nie miało to wpływu na twoją decyzję.

Jedno jest pewne: jeśli silna kobieta żegna się z tobą, już jej nie zobaczysz.

Gdy dojdziecie do siebie i zdasz sobie sprawę, że podjąłeś złą decyzję, będzie już za późno – dla ciebie odeszła. Silna kobieta przyzwyczaiła się do poruszania się naprzód, nie oglądając się wstecz. Jesteś już przeszłością, więc czas zapomnieć o tobie.

Może dać ci drugą szansę, ale już nie będzie tam dawnego zaufania. Może ci wybaczyć, ale nigdy nie zapomni tego, co zrobiłeś.

W momencie, kiedy silna kobieta żegna się z tobą, zrozumiesz, że to nie jej strata, tylko twoja.”