Ten człowiek nie może mi wybaczyć, że nie przypomniałem mu o urodzinach jego syna z pierwszego małżeństwa. Ale to nie jest moje dziecko, po co mam o tym myśleć?

Daryna opowiedziała koleżance historię na placu zabaw. Naprawdę chce zrozumieć, co siedzi w głowie byłej żony jej męża. I potrzebuje porady, jak być z dzieckiem męża z pierwszego małżeństwa.

  • Rano pogratulował mi 8 marca, dał mi kwiaty i prezent, potem poszliśmy z córką na spacer do parku, świetnie się bawiliśmy. Potem usiedli do obiadu i to go olśniło.
  • Karolina, jaki jest dzisiaj termin? Znów zapomniałem pogratulować synowi urodzin. Moja była żona po prostu mnie wkurza.

Nawiasem mówiąc, Kacper jest synem mężczyzny z pierwszego małżeństwa. Kacper i Natalia pochodzą z tego samego miasta, które znajduje się 500 km od stolicy. Po rozwodzie wróciła i zabrała ze sobą syna.

Michał postanowił zostać w stolicy, znalazł dobrą pracę i ponownie się ożenił. Daryna jest więc jego drugą żoną. Jakoś od razu się ustatkowali, w przeciwieństwie do pierwszego małżeństwa. Natalia jest bardzo krnąbrną kobietą. Fakt, że nic im się nie udało, stało się jasne zaraz po narodzinach Kacpra. Ciągle się kłócili, godzili i znowu kłócili.

Żyli tak przez prawie cztery lata. Jednak bez szacunku nie może to trwać tak długo. Michał zaproponował, że przestanie się torturować. Natalia do końca próbowała odwzajemnić dawne uczucia, bardzo nie chciała wracać do rodzinnego miasta. Miejsce, w którym wszyscy się znają, słyszą i zawsze o sobie mówią.

Poznanie Daryny to powiew świeżości dla Michała. Na początku postanowili zacząć wszystko od zera, było to nowe mieszkanie, nowe meble, nowe życie.

  • Natalię też można zrozumieć. Mieszkać w mieście, w którym ciągle mówi się o nieudanym małżeństwie i synu. Tutaj, czy ci się to podoba, czy nie, wpadniesz w złość. Wciąż jest zła na Michała. Wszystkie jego zasługi są deprecjonowane, a wszystkie jego błędy są wyolbrzymiane. Mówi wszystkim tylko, jaki jest zły ojciec Michał.

Chociaż nie można go nazwać wzorowym dla swojego syna. Dzwoni tylko w ważne święta, a o urodzinach może zupełnie zapomnieć. Ale alimenty płaci prawidłowo.

  • Tak, a wiesz, wydaje mi się, że chłopiec niezbyt dobrze pamięta swojego ojca. A on w ogóle nie wie. A telefony nie czekają. Michał nie chce komunikować się z synem. Prawda? Nie rozumiem, dlaczego telefon ojca jest dla Natalii tak ważny, skoro chłopak nie czeka.

Biorąc pod uwagę jej sytuację, mogłaby budować swoje życie i cieszyć się, że pieniądze przychodzą na czas. Więc powiedz mi, co myślisz?

  • A ile jest alimentów?
  • Pewnie 15 tys. A jej były mąż jest cały zły… Chociaż moja przyjaciółka też mi mówi: „Jak możesz nie przyjść na urodziny syna? Dlaczego mi nie przypomniałeś? Co za horror!” Wciąż nie mogłem się uspokoić, że sobie przypomniałem, ale nie przypomniałem Michałowi. Wyobrażasz sobie… zbeształ mnie jak uczennicę, co. Ale to nie jest moje dziecko, po co mam o tym myśleć?
  • Nie powinieneś, ale nie możesz. Będę szczery, jestem w szoku. Rozumiem twoje uczucia, ale powinieneś też zrozumieć, że egoizm jest tutaj ostatnią rzeczą. Michał zwraca na ciebie uwagę, kocha cię, spędza z tobą czas. Co sprawia, że Kacper jest gorszy? W końcu to także jego syn!
  • Tak, a dlaczego jest mi to potrzebne?
  • Cóż, powiem ci, jako rozwiedziona kobieta, że to jest plus w twojej karmie. A życie jest bardzo nieprzewidywalne, twoja córka dorasta. Odłóż na bok dumę i pomóż mężowi nawiązać kontakt z dzieckiem. Jesteś kobietą, co oznacza, że jesteś dużo mądrzejsza od niego.

A ogólnie wiadomo, dzieci nigdy nie są winne błędów rodziców i nie powinny za nie płacić. Postaraj się zrobić wszystko, aby dzieciństwo twoich dzieci było szczęśliwe.