Zagadka, która jest zadawana podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Apple

W dobrze znanych korporacjach technologicznych często pytani są kandydaci o różne zagadki, problemy matematyczne lub łamigłówki z liczbami. Praktykuje to Google, Microsoft, Tesla i inne firmy. Już pisaliśmy o ulubionej zagadce Elona Muska, którą stosuje podczas rozmowy kwalifikacyjnej, oraz o pytaniach z Microsoftu.

Dziś ujawnimy jedno z zadań, które trzeba rozwiązać podczas rekrutacji w Apple.

Zagadki z liczbami: zagadka z Apple

W Apple podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruterzy nie interesują się standardowym zestawem pytań, ale raczej tym, jak poradzisz sobie z nieoczekiwanymi zadaniami. Dlatego lubią tam zadawać różne rzeczy, rozpoczynać tematy dyskusji i proponować rozwiązywanie nietypowych łamigłówek logicznych. Oczywiście, firma będzie zwracać uwagę nie tylko na wynik rozwiązania łamigłówki przez kandydata. Ale jeśli sobie z nią nie poradzi, to budzi wątpliwości co do jego zdolności intelektualnych. Teraz dowiemy się, czy miałbyś szansę dostać się do korporacji.

Warunki zagadki z Apple

62 – 63 = 1.

Zadanie: przesuń jeden element (liczbę lub znak w całości), aby poprawić wyrażenie matematyczne.

Co ciekawe, często nie ma jednoznacznej poprawnej odpowiedzi na pytania Apple. Firma po prostu przygląda się twoim myślom i rozumowaniu. Ale w przypadku wyrażenia matematycznego powyżej odpowiedź jest. Przemyśl to dokładnie, a jeśli pomysły nadal się nie pojawiają, przewiń dalej artykuł. Poniżej podaliśmy poprawną odpowiedź.

Odpowiedź na zagadkę z liczbami z Apple

Okazuje się, że wszystko jest dosyć proste. W liczbie 62 musisz podnieść 2 do potęgi, czyli mówiąc w skrócie, przesunąć sześć w następujący sposób: 2 6 – 63 = 1. W ten sposób spełniamy warunek – przesuwamy jeden element. Następnie wykonamy proste obliczenia i zobaczymy, że równość stała się prawdziwa.

6 = 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 = 64; 64 – 63 = 1.

Poradziłeś sobie z tym zadaniem samodzielnie? Wyznaj w komentarzach. Niestety, nie możemy zaprosić cię do Apple. Ale razem z nami zrobiłeś dobrą rozgrzewkę dla mózgu.