Zamężna kobieta poznała innego mężczyznę i zaczęła wątpić w swoje małżeństwo. Matka dała jej bezcenną radę

Kobieta, która przez długi czas żyła ze swoim mężem, nagle zakochała się w innym mężczyźnie. Nigdy nie była niewierna swojemu mężowi i nigdy nawet nie pomyślała, że coś takiego może się jej przydarzyć. W głębi duszy wiedziała, że nie może zniszczyć swojej rodziny, ale jej serce wciąż ciągnęło do tego mężczyzny. Nie wiedząc, co robić, kobieta zwróciła się o radę do najbliższej osoby – matki.

“Mamusiu, nie wiem, co robić” – powiedziała kobieta do swojej matki – “Bardzo kocham mojego męża, ale nie mogę przestać myśleć o tym drugim. Nie chcę grzeszyć i oszukiwać, ale co powinnam zrobić z moimi uczuciami?”

“Moja córko, wiesz co ci powiem” – powiedziała matka, słuchając swojej córki – “Nasze uczucia są jak kwiaty. W tej chwili w twojej duszy rosną dwa kwiaty.

Pierwszym z nich jest miłość do męża. Sama zasadziłaś i pielęgnowałaś ten kwiat. Dbałaś o niego, pielęgnowałaś go i podlewałaś, więc nigdy nie przestaje przynosić owoców.

Cieszy cię swoimi pięknymi kwiatami i będzie to robić przez długi czas, dopóki będziesz go podlewać.

Drugi kwiat jest piękny i przyciąga swoim niezwykłym pięknem. Jest to kwiat namiętności i przyciągania do tego drugiego mężczyzny. Nie zrobiłaś nic, by ten kwiat wyrósł, więc jest on w zasadzie chwastem.

Ten kwiat wciąż rośnie i pobiera całą siłę z pierwszego kwiatu, w który włożyłaś tak wiele swojej duszy. Jednocześnie chwast zawsze pozostanie chwastem. Bez względu na to, jak bardzo go podlewasz, w końcu wyblaknie i umrze. Nie zobaczysz żadnych owoców”.

Po słowach matki córka zastanowiła się.

“Mamo, co powinnam zrobić?” – zapytała zrozpaczona kobieta.

“Po prostu wiedz, że zawsze masz wybór, który kwiat podlewać. Jeśli podlejesz pierwszy, ocalisz swoją rodzinę i pozostaniesz wierna mężowi. Ale drugi kwiat umrze bez twojej uwagi i przestanie zatruwać twoją duszę” – odpowiedziała matka.

Po rozmowie z matką kobieta wróciła do domu w dobrym nastroju, ponieważ teraz wiedziała, co robić.