4 oznaki osoby, z którą należy natychmiast przestać się komunikować

Wiele lat temu usłyszałam zdanie: “Musisz nauczyć się mówić “nie”. Ale kiedy jest się młodym, komu można powiedzieć “nie”, oprócz obsesyjnych wielbicieli? Kiedy jesteś młody, nie masz nic – żadnego doświadczenia, żadnej wiedzy. Ale najbardziej odważni ludzie i tak znajdą coś do zrobienia.

Później człowiek zdobywa atuty – na przykład pieniądze. Wtedy przydaje się słowo “nie”. W latach 90. matka mojego przyjaciela została namówiona przez dalekich krewnych do pożyczenia ogromnej sumy pieniędzy, które nigdy nie zostały jej oddane.

Kobieta “poświęciła” kilka lat swojego życia niegodziwym ludziom. Ale ta sytuacja posłużyła jako dobra lekcja dla jej syna.

Ludzie sprzeniewierzają nie tylko cudze pieniądze, ale także czas i energię. W ten sposób tracą zarówno dobrobyt finansowy, jak i wigor fizyczny.

4 oznaki takiej osoby:

Nigdy się nie uśmiechają. Dlaczego mieliby się cieszyć? Wokół nich jest tylko czarna szarość i beznadzieja. W dzisiejszych czasach tylko błogosławieni mogą się uśmiechać, a optymiści to po prostu źle poinformowani ludzie.

Zawsze skupiają się na innych, nie na sobie i swoich sprawach. Mówią o niesprawiedliwym wynagrodzeniu czy niesprawiedliwej miłości innych.

Czują się utalentowani, ale obwiniają swoje niepowodzenia na sytuację w kraju lub złych ludzi. Zawsze jest ktoś, kogo można winić za swoje porażki.

Jeśli mają okazję sprawić, by ktoś inny poczuł się źle, a oni sami poczuli się dobrze, na pewno z tego skorzystają. Uważają to za przywrócenie najwyższej sprawiedliwości. Ale to nic innego jak zazdrość i złość.

Po przebywaniu z takimi osobami możesz czuć się apatyczny, zmęczony i rozczarowany swoimi wysiłkami, aby prowadzić lepsze życie. Możesz wstydzić się rozłożonych skrzydeł za twoimi plecami i przestać marzyć.

Utrata energii jest nawet gorsza niż utrata pieniędzy, ponieważ pieniądze są namacalne, ale energię można oddać do ostatniej kropli, nie zostawiając nic dla siebie.

Warto również zwrócić uwagę, czy dana osoba narzuca ci niechciane porady lub pomaga bez twojej prośby. Nie powinieneś utrzymywać kontaktu z osobą, która stwarza problemy, ale nie potrafi ich rozwiązać.

Szczególnie niebezpieczne są próżniaki i lenie – ich życie jest tak monotonne, że muszą pożyczać jasne kolory od innych.

Osoba, która nie wykorzystuje twojej energii, nigdy nie zadzwoni o nieodpowiedniej godzinie, nie przyjdzie bez uprzedzenia. Dba o dawkowanie komunikacji, unika konfliktów i sporów, szanuje osobiste granice.

Nie jesteś tej osobie nic winien – ani uwagi, ani pieniędzy, ani miłości.