Do mnie przychodzą goście, którzy ciągle o coś proszą. My przecież nie jesteśmy milionerami, jak im wyjaśnić, że nie możemy ciągle obdarowywać?

Pewnie tacy znajomi lub krewni są u każdego. Nie odwiedzają nas często, ale po ich wizycie zawsze coś zniknie z domu.

Nie, nie kradną, broń Boże! Proszą o rzeczy, przedmioty lub produkty z dziecięcą bezpośredniością.

Przyjaciółka, z którą nie widzieliśmy się od kilku lat, przyszła na herbatę, a wyszła z moją szminką, stanowczo twierdząc, że to nie mój kolor!

Inna, podczas takiej samej “przyjacielskiej” wizyty bezceremonialnie przejęła moją garderobę, wyjmując stamtąd kilka sukienek: “Widzę, że i tak ich nie nosisz, a ja mam zaplanowane spotkanie jutro!”.

Nawet zabawki mojego synka są “pod celownikiem” miłośników robienia sobie prezentów w cudzym mieszkaniu.

Argumenty są proste: “Oj, ile on ich ma, a mój od dawna chciał takiego traktora, zabierzemy, dobrze?”

Któregoś razu znajomy męża dosłownie zebrał połowę wędliny ze stołu: “A mój tak uwielbia ten kiełbasę, przyniosę i powiem, że was poczęstowaliście!”

Niektórzy pytają prosto z mostu, czy może coś jest zbędne? Mąż boi się pokazywać niektórym gościom swoje narzędzia, bo śrubokręty i klucze bardzo szybko znajdują nowych właścicieli, z ich aktywną pomocą.

Wszystkie dziecięce rzeczy wyrywają z rąk, dzwonią z pytaniami, nasz syn jeszcze nie wyrośli, a już jest zimno, ich dzieci nie mają kurtki i butów.

Wszystkie rzeczy kupujemy sami, staramy się zmieścić w budżecie, a w ostateczności korzystamy z kredytu. Ale wielu osób błędnie uważa, że możemy sobie na wszystko pozwolić, więc musimy się podzielić!