Jedno pytanie, które należy zadać mężczyźnie, aby odkryć jego istotę

Przyciągnął mnie temat, który był omawiany w Internecie. Tytuł brzmiał: “Najlepsza rada, jaką otrzymałeś w życiu”.

Co zaskakujące, prawie nie było odpowiedzi od kobiet. Jednak znalazło się wiele odpowiedzi od mężczyzn. Byłam oszołomiony, kiedy je przeczytałem. To prawdopodobnie najlepszy sposób na szybkie poznanie mężczyzny. Ani to, co mówi o sobie, ani to, co mówi o innych, nie odzwierciedla jego istoty tak dokładnie, jak to pytanie.

To praktycznie to samo, co zapytać go bezpośrednio: “Kim jesteś?”. Odpowiedzi były różnorodne. Nie mogę się doczekać, aby je przedstawić.

Niektórzy od razu określili się jako eksperci życiowi. “Najlepsza rada, jaką otrzymałem, brzmiała następująco: Zacznij intensywnie uczyć się matematyki i angielskiego od piątej klasy”.

“Moją najlepszą radą jest jak najszybsze opuszczenie tego małego miasteczka i poszukanie słonecznego miejsca w dużym mieście”.

Mężczyzna postrzega siebie jako podróżnika nastawionego na sukces. Jest to ważne, ponieważ wielu facetów nie ma żadnych wytycznych w życiu. Najpierw żyją tak, jak mówi ich matka, a potem są posłuszni swojej żonie.

Niektórzy mężczyźni pisali o miłości i związkach. To pokazuje, jak wiele znaczy dla nich sfera emocjonalna:

“Nigdy nie mów ludziom, ile dla ciebie znaczą. Usiądą ci na karku”.

Musisz kochać kobietę, ale musisz kochać ją na tyle, aby móc odejść w dowolnym momencie swojego życia. Kiedy zakochasz się w niej całkowicie i bez oglądania się za siebie, stajesz się jej niewolnikiem.

Nie zabrakło też humorystycznych, życiowych porad, ale z odrobiną mądrości: “Nie zadawaj się z głupcami, są nieprzewidywalni”.

Była też rada z nutką głupoty: “Jest tylko jedno życie – rób co chcesz”.

Byłabym spięta, gdyby mój mąż użył tych słów jako swojego mota.

Ale najbardziej uderzyło mnie to. Nawet powiedziałabym – niemile zaskoczyło. Ogromna liczba odpowiedzi dotyczyła bezpieczeństwa i ostrożności. Nie chodzi o sprawdzanie gazu przed wyjściem z domu, ale o uważne monitorowanie telefonu i ukrywanie mediów społecznościowych przed żoną:

“Poinformuj żonę, gdzie jest twoja skrytka. Zwiększy to zaufanie między wami, poczucie wartości żony i bezpieczeństwo głównej skrytki”.

“Kiedy spotkasz kobietę swoich marzeń, zastanów się, jak ukryć ją przed żoną”.

I trzydzieści trzy inne porady na temat tego, jak ważna jest czujność i rzucanie kurzu w oczy żony. Po przeczytaniu tego forum pozostał mi nieprzyjemny posmak. Wydaje się, że wiele kobiet wierzy, że mają najbardziej uczciwego i wiernego mężczyznę na świecie, podczas gdy on jest tylko dobrym szyfrantem.