Jestem w szoku: znalazłam tajne konto córki w mediach społecznościowych

Nawet nie wiem, jak postępować w tej sytuacji, która się wytworzyła. Sprawa polega na tym, że niedawno wzięłam tablet mojej córki i odkryłam jej tajne konto w jednym z popularnych serwisów społecznościowych.

To, co zobaczyłam, bardzo mnie zszokowało. Teraz nie wiem, jak postępować dalej. Jednym słowem, moja dziewczyna koresponduje z ogromną liczbą chłopców. W mojej głowie od razu przemknęło najgorsze… Ale nie pospieszyłam z wyciąganiem wniosków.

Opowiem parę słów o naszej rodzinie. Mamy z mężem jedyną córkę, dla której nie żałujemy niczego. Zawsze jest modnie ubrana, codziennie dajemy jej całkiem sporą sumę na drobne wydatki i co najważniejsze – zawsze staramy się jej uczyć właściwych manier. A tu takie okazuje się…

Kiedy córka wróciła ze szkoły – uczy się na projektanta i jest studentką pierwszego roku – postanowiłam zacząć z nią delikatną rozmowę.

Mówiąc, że, tak, przypadkowo wzięłam jej tablet i trafiłam na jej stronę w serwisie społecznościowym. No i, oczywiście, zobaczyłam korespondencję.

Tak, zapomniałam dodać, że ostatnio mojej córce zaczęły się pojawiać różne drogie rzeczy, których nie kupowaliśmy. Na pytanie “Skąd to?” odpowiadała, że prezenty kupuje jej bogaty chłopak, z którym się spotyka.

Wtedy lekko się zaniepokoiłam, ponieważ prezenty nie należały do tanich: raz to torebka znanego brandu, raz złote ozdoby, raz coś jeszcze…

W skrócie, kiedy córka dowiedziała się, że przeczytałam całą korespondencję z jej tajnego konta, trochę się wystraszyła, a potem przyznała, że faktycznie spotyka się z różnymi chłopcami.

Co więcej, spokojnie wyjaśniła, że oni jej dają różne prezenty, a gdy robią aluzje do bardziej poważnych związków, po prostu się z nimi rozstaje. Według niej, nie jest nikomu niczego winna, ponieważ nie obiecuje swoim adoratorom niczego, a prezenty to ich inicjatywa.

Jestem bardzo zaniepokojona i nie wiem, jak się zachować w tej sytuacji, ponieważ mojej córce jest zaledwie 18 lat. Boję się też powiedzieć mężowi, ponieważ jest bardzo ognisty i szalenie kocha naszą córkę. Kto wie, jak się zachowa w tej sytuacji…

Tylko jak mam postępować, jako matka?