Mężczyzna ożenił się z Chinką i opowiedział o różnicach między nimi a naszymi kobietami

Mężczyzna ożenił się z Chińką i z czasem zaczął dostrzegać jej niewielkie, ale zauważalne różnice w porównaniu do naszych kobiet. Był tak zainteresowany tymi różnicami, że sporządził listę i szczegółowo wymienił główne różnice między chińskimi kobietami a Polkami.

Kulturalne osobliwości przyciągnęły uwagę przede wszystkim. Tutaj sprawa związana jest z historycznym paradygmatem: w Chinach dominacja zawsze była przekazywana mężczyźnie i wielu kobiet, pomimo emancypacji, wciąż podświadomie oddaje możliwość podejmowania ważnych decyzji mężczyźnie i zgadza się z jego wypowiedzianym zdaniem.

Obecnie stereotypy zmieniają się, ale tradycyjna chińska odzież zawsze podkreślała nie tylko kobiecość, ale także jej skromność.

Jednak styl ubierania się i samo pojęcie skromności w Chinach różnią się znacznie, nawet dzisiaj. W Chinach większość osób nosi luźne bluzki, a suknie są praktycznie bez wycięć. Natomiast założenie ekstremalnie krótkiej spódnicy jest normalne i nikogo to nie zdziwi.

Oprócz tego, istnieją pewne fizjologiczne cechy chińskich kobiet. Pot mieszkańców Chin praktycznie nie ma zapachu, co jest związane z procesem ewolucyjnym. Dlatego w chińskich sklepach na półkach można znaleźć różne kosmetyki, z wyjątkiem dezodorantów. Te trzeba będzie poszukać.

Chińskie kobiety mają też mniej owłosienia na ciele.

Pewnego razu zdziwiłem się, gdy dowiedziałem się, że chińskie dziewczyny nie mają włosów na nogach. W ogóle.

Przechodząc do tematu urody – tutaj również wszystko jest inaczej i zachodnie wzorce nie działają. Chińki definiują swoje piękno przede wszystkim przez cechy twarzy. Cenione są piękne oczy, schludny mały nos i, jak wszędzie w Azji, jasna skóra.

I wreszcie, chińskie kobiety wyraźnie starzeją się wolniej. Ten fakt nie umknął naszemu rodakowi.

W Chinach kobiety starzeją się bardzo powoli. Jeśli chcesz mieć do późnej starości nadal młodą i uroczą żonę, wiesz, dokąd się udać.

Jednak, według naszego rodaka, miejscowi mają też swoje negatywne cechy ewolucyjne. W Chinach wiele osób ma bardzo słaby wzrok: 50% nosi okulary, a 40% soczewki kontaktowe. Według mężczyzny, w jego miejscu pracy jest jednym z 15 osób, które nie noszą okularów