Po rozwodzie żona nazwała mnie ojcem jej nowonarodzonego dziecka, ale dziecko nie jest moje!

Mój nowy przyjaciel obudził się pewnego pięknego dnia jako ojciec. Początkowo był w szoku, a później złościł się. Stanowczo zapewniał, że nie ma nic wspólnego z tym dzieckiem.

Danylo i Yana pobrali się kilka lat temu. Danylo był bardzo ostrożny w wyborze swojego partnera życiowego. Miał kilka kryteriów – dziewczyna powinna posiadać wyższe wykształcenie, umieć gotować, mieć stabilną pracę i być w podobnym wieku.

Dodatkowo dziewczyna musiała dbać o siebie i być atrakcyjna. Danylo niekoniecznie potrzebował piękności, ale oczekiwał, że jego partnerka będzie zadbała o swój wygląd.

Danylo miał prawo do pewnych oczekiwań, a jego wymagania nie były wygórowane.

Sam Danylo, mając 34 lata, był wicedyrektorem dużej firmy. Zarabiał dobrze, posiadał mieszkanie i samochód, mógł pochwalić się dobrą kondycją fizyczną i atrakcyjną twarzą. Co najważniejsze, był gotowy na założenie rodziny i posiadanie dzieci.

Przyjaciele przedstawili Danylo Yanie. Ta imponująca dziewczyna od razu zrobiła na mężczyźnie ogromne wrażenie. Była piękna, szczupła i podobnie jak Danylo zajmowała wysokie stanowisko w tej samej firmie. Była świetną kucharką, uprawiała sport i była w zbliżonym wieku.

Mężczyzna zakochał się w niej bez pamięci. Wydawało mu się, że Yana nie miała żadnych wad. Po sześciu miesiącach związku Danylo oświadczył się Yanie. Zorganizowali piękny ślub, udali się w podróż poślubną i zaczęli myśleć o dziecku.

Okazało się jednak, że Yana nie zakończyła jeszcze wszystkich swoich związków z poprzednim chłopakiem. Początkowo Danylo natrafił na ich czułe wiadomości w mediach społecznościowych. Później przyjaciele zasugerowali, że widzieli Yanę w kawiarni z innym mężczyzną.

Następnie były chłopak Yany skontaktował się z Danylem, informując go, że on i Yana są ponownie razem, a ona boi się tylko wyjawić to mężowi.

Danylo nie marnował czasu i zapytał swoją żonę: “Czy to prawda?”. Yana przyznała się. Wtedy Danylo zebrał wszystkie rzeczy żony i wyrzucił je przed drzwi. Młode małżeństwo mieszkało w jego mieszkaniu i nie miało wspólnego majątku. Następnie Danylo złożył pozew rozwodowy, a ich małżeństwo zostało zakończone.

A prawie rok później Danylo dowiedział się, że jego była żona Yana urodziła dziecko, które automatycznie zarejestrowała jako jego dziecko, ponieważ od rozwodu nie minęło 300 dni.

Danylo jest przekonany, że dziecko nie jest jego, ponieważ żona go zdradzała. Kiedy zaczął podejrzewać niewierność, przestał dzielić z nią łóżko.

Dlatego jestem pewien, że to dziecko nie jest jego. Jednakże teraz będzie musiał płacić alimenty. Oczywiście nie jest gotowy na utrzymanie cudzego dziecka.

Obecnie Danylo stara się pozbierać po tej sytuacji, konsultuje się z prawnikami i próbuje zakwestionować swoje ojcostwo. Natomiast Yana twierdzi, że nie zdradziła męża i że dziecko jest z ich związku. Miała ukryć ciążę przed Danyłem, bo była zraniona, gdy ten ją wyrzucił z domu.

Co myślisz, kto mówi prawdę – Danylo czy Yana? Czy mężczyzna będzie w stanie zakwestionować swoje ojcostwo?