Byłem żonaty z moją żoną przez 25 lat, kiedy nagle zdałem sobie sprawę, że przestała mnie kochać. Oto kluczowe oznaki, które zidentyfikowałem

Mam ponad 50 lat, moja żona również jest w tej grupie wiekowej. Jesteśmy małżeństwem od 25 lat. Wydaje mi się, że przestała mnie kochać.

Nie interesuje się już moim zdaniem. Sama mi to powiedziała, kiedy wyraziłem swoje niezadowolenie po tym, jak spędziła pół nocy w kuchni z koleżankami, a następnego dnia poszła z nimi do spa. Powiedziałem, że nie stać nas na takie wydatki, a ona poczuła się urażona i przestała ze mną rozmawiać.

Później poradziła mi, abym znalazł pracę u jej krewnego, bo miałby dobrą płacę. Aby to zrobić, musiałbym całkowicie zmienić swoją specjalizację. Nie wzięła pod uwagę mojej opinii. Jednak mam już ponad 50 lat, nie chcę zmieniać zespołu ani dojeżdżać na drugi koniec miasta. Lubię swoją pracę i pragnę mieć trochę spokoju.

Nawyki. Zacząłem dostrzegać, że moje nawyki denerwują moją żonę. Denerwowało ją, że chodziłem do garażu w weekendy, nie dla picia, ale aby majstrować przy samochodzie i innym sprzęcie. W końcu przestałem chodzić do garażu, aby ją uspokoić. Ale ona zaczęła szukać nowych powodów.

Spanie osobno. Na początku dobrze to znosiłem i myślałem, że po prostu denerwuje ją moje chrapanie, ponieważ właśnie przeszła operację i potrzebowała porządnego snu. Jednak to tymczasowe zjawisko stało się trwałe. Od czterech lat śpimy osobno. Moja żona twierdzi, że to normalne w naszym wieku.

Teraz zdaję sobie sprawę, że jeśli kobieta przestała kochać swojego męża, nigdy się do tego nie przyzna. Będzie po prostu niszczyć mu życie. Może to być cokolwiek: zmusi go do picia, sprawi, że będzie biedny. Jednak nigdy nie przyzna się, że już go nie kocha.