Czy postąpiła poprawnie? Panna młoda zaatakowała gości, bo on podarował tylko 10 dolarów

Wesele to dzień, do którego ludzie starają się przygotować się jak najskrupulatniej. Chcą, aby wszyscy goście byli zadowoleni, dlatego organizacja wszystkiego musi być na najwyższym poziomie. Zazwyczaj na uroczystość wydawane jest sporo pieniędzy i sił, dlatego wiele osób stara się choć minimalnie pokryć wydatki młodej parze.

Co podarować?

Prezenty ślubne mogą być bardzo zróżnicowane. Jednym z najpopularniejszych, oczywiście, są pieniądze. Mimo to niektórzy goście starają się wymyślić coś jak najbardziej unikalnego, oryginalnego i poruszającego, aby ucieszyć parę nie tylko wartością prezentu, ale także wywołać przyjemne emocje.

Nie ma jednego “właściwego” prezentu, ale ludzie wyraźnie mają wiele opinii na temat tego, czego można oczekiwać od gości.

Jeśli chodzi o pieniądze, wielu uważa, że powinno się pokryć koszty talerzy

Jeśli goście postanowili podarować pieniądze, to ich prezent powinien w pełni pokryć koszty obiadu. Często goście kierują się właśnie tą zasadą, i jest to całkiem logiczne. Z drugiej strony jednak trzeba zrozumieć, że nie każda osoba jest gotowa podarować dużą sumę pieniędzy. Co robić, jeśli nie ma się takiej możliwości? Niektóre pary młode starają się podchodzić do tego z zrozumieniem, ponieważ dla nich najważniejsza jest obecność, a nie prezent. Ale są też tacy, którzy zupełnie nie rozumieją takiego podejścia.

Ostatnio w sieci pojawił się mały konflikt. Dziewczyna zapytała, jakie prezenty warto podarować na wesele i jak reagować, jeśli dostało się coś zbyt taniego? Wyjaśniła, że niedawno mieli bardzo wystawne wesele, na które wydali sporo pieniędzy, a przyjaciel rodziny podarował im dwie ręczniki o łącznej wartości 10 dolarów. Czy to nie przesada?

“Boli nas, że dostaliśmy taki prezent. To jak policzek!”

Ludzie w sieci mieli mieszane uczucia wobec tej sytuacji

“Rozumiem jej punkt widzenia odnośnie ręczników. Gdyby moi najlepsi przyjaciele weszli do supermarketu po drodze na moje wesele i wzięli dwa ręczniki za 5 dolarów, też bym był w złości.”

A inny mężczyzna wyjaśnił, że dziewczyna jest zła nie z powodu wartości prezentu, ale dlatego, że gość po prostu nie okazał im należytej uwagi. Czy to godny prezent dla najlepszych przyjaciół?

Co o tym myślicie, czy to normalny prezent na wesele? A w ogóle, co warto podarować młodej parze?